Çarşamba, 31 Ekim 2018 00:00

Malatya Bölge Birliği 2018 Yılının On Ayını Değerlendirdi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Malatya Bölge Birliğinin faaliyet alanında bulunan dokuz ildeki elli birim kooperatifin yetkilileri 2018 yılının on aylık faaliyetlerini değerlendirmek üzere Malatya’da bir araya geldi.

Anemon Otelde 28 Ekim’de gerçekleştirilen, 2018 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranlarının görüşüldüğü istişare ve değerlendirme toplantısına kooperatiflerin birinci derece yetkilileri ile Bölge Birliği yetkilileri katıldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok toplantıda yaptığı konuşmada; 2018 yılındaki gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı kooperatif personelini tebrik ederek, 2018 yılının ilk on ayının Bölge Birliği ve bağlı kooperatifler açısından son derece başarılı geçtiğini ifade etti.

İkrazat ve tahsilat döneminin devam etmesine rağmen, günlük para tahsilatlarında düşüşlerin gözlemlendiğine vurgu yapan Bölge Müdürü Altunok, 2018 yıl sonuna çok az bir zamanın kaldığını, özellikle tahsilata daha da hız verilerek gerek vadesi geçen, gerekse yıl sonuna kadar vadesi dolacak alacakların en geç yıl sonuna kadar tahsil edilmesi gerektiğini ifade etti.

Malatya Bölge Birliği personeli ve Bölge Birliğine bağlı elli birim kooperatifin yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantı sonrası kooperatifler birer birer değerlendirilerek, kooperatiflerin mevcut durumları, vadesi geçenleri ve performans karneleri üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantı neticesinde tespit edilen sorunların çözüm yolları hakkında da istişareler yapıldı.

           

               

Read 1766 times Last modified on Çarşamba, 31 Ekim 2018 11:54

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…