Çarşamba, 31 Ekim 2018 00:00

Gaziantep Bölge Birliğinde TARSİM Eğitimleri

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Gaziantep Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerin personeline yönelik TARSİM eğitimi düzenlendi.

Genel şartlar, tarife ve teminatlar ile poliçe, zeyil, hasar işlemleri, hasar süreçlerinde yaşanan sorunlar ve 2019 yılı TARSİM uygulamaları ile ilgili olarak 22-23 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen eğitime; Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcısı Levent Uslu, TARSİM Genel Müdürlüğü Bitkisel Ürün Sigortaları Müdür Yardımcısı Fevziye Kayili, Hayvan Hayat Sigorta Müdür Yardımcısı Ümit Dalan, TARSİM Adana Bölge Müdürü Abdulvahap Kalaycıoğlu ve Uzman Osman Ağdıç katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada eğitimin yapılış amacının; 2018 yılı TARSİM sigorta üretim döneminde yaşanan aksaklıkların, karşılaşılan sorunların ve TARSİM süreçlerine ilişkin olarak önümüzdeki dönemin değerlendirilmesi olduğunu belirten Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy; “Son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri, sonuçları itibariyle en çok tarım sektörünü etkilemekte, yöremizde yaygın olarak yapılan hububat üretiminde kuraklık artışı, Antep fıstığı üretiminde ise dolu ve don gibi doğal afetler nedeniyle verim kayıpları olmaktadır. Bu durum, üreticilerin tarımsal üretimde verim kaybını önlemek amacıyla tedbirler almasını gerektirmektedir. Tarımsal üretimin devamlılığı açısından, yaşanan doğal afetler nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçilerin zararlarının karşılanması ve ortaklarımızın kredi borçlarının tahsili noktasında tarım sigortaları önem kazanmaktadır. Bu açıdan kooperatiflerimiz tarafından, son yıllarda artan doğal afetler nedeniyle ortaklarımızın mağdur olmamaları için TARSİM sigorta üretimlerine önem gösterilmesini ve 01 Kasım 2019 tarihinden itibaren başlayacak olan TARSİM üretim döneminin hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Eğitimlerin sonucunda, bitkisel ürün ve hayvan hayat sigortaları konusunda çiftçilere etkin ve kaliteli hizmet sunulması için TARSİM uygulamalarına dair karşılıklı görüş ve öneriler paylaşıldı. Ayrıca yaşanabilecek olasılıkların giderilmesine dönük tedbirler ve iletişim kanalları konusunda mutabakat sağlanırken çiftçilere hizmet etmekle görevli olan TARSİM ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin koordinasyon içinde çalışmasına vurgu yapıldı.

Hikmet DEMİREL / GAZİANTEP

Read 1455 times Last modified on Çarşamba, 31 Ekim 2018 14:25

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…