Çarşamba, 31 Ekim 2018 00:00

Şahinbey Belediyesinin Tohumları da Tarım Krediden

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Gaziantep Şahinbey Belediyesince tarımın desteklenmesi kapsamında, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği tarafından tedarik edilen 2 bin ton buğday (Ceyhan 99, Alatay, Zenit) ve arpa (Akhisar 98 ve Sancak) tohumu Gaziantep ili Şahinbey ilçesine bağlı çiftçilere dağıtıldı.

Farklı köylere dağıtımların gerçekleştirildiği törenlerden Şahinbey Merkez ilçesinde gerçekleştirilen törene; Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak,  İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği Müdürü Mehmet Aksoy, Şahinbey İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Güzel, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Şahinbey Belediyesinin yapmış olduğu bu hizmeti hükümet olarak çok önemsediklerini ifade eden Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, başarılı belediyecilik hizmetlerinin yanında çiftçinin; tohum, gübre ve diğer ihtiyaçlarını da karşıladıklarını belirterek tohum dağıtımının çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediyelerinin yapmış olduğu hizmetleri genel olarak anlattıktan sonra, “Çiftçimiz üretim yapmak için çok emek veriyor, gece gündüz demeden çalışıyor. Biz de belediye hizmetlerimizin yanında çiftçilerimize yönelik olarak son 2 yıldan bu yana 4 bin ton buğday-arpa tohumu, 2 bin ton kimyevi gübre, 600 bin adet zeytin fidanı ve 3 bin 600 ton karma hayvan yemi desteği vermekteyiz. Amacımız ekilmeyen alanımızın kalmamasıdır. Bu yapılan desteklerle geçen yıldan bu yana ekili alan oranımız 1,5 kat artmıştır. Bu yıl da tohum desteğimizin yanında Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla 2 bin ton kimyevi gübreyi de çiftçilerimize dağıtacağız. Çiftçilere yönelik yapmış olduğumuz projelerde hep yanımızda yer aldığı için ayrıca Tarım Kredi Kooperatiflerine de teşekkür ediyor, tohumların çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi de,  tarımsal girdilerin tedarik edilmesi noktasında çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerini tercih eden Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu’na çiftçiler ve Tarım Kredi Kooperatifleri adına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Sarıt mahallesi sosyal tesisinin açılışı ve sonrasında tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Hikmet DEMİREL / GAZİANTEP

 

 

Read 1336 times Last modified on Çarşamba, 31 Ekim 2018 14:55

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…