×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1899
Print this page
Perşembe, 01 Kasım 2018 00:00

Batman'da tarım ve inşaat fuarı açıldı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Batman'da ikinci ‘Gıda Tarım ve Hayvancılık’ ile ‘İnşaat Mobilya ve Dekorasyon’ fuarı törenle açıldı.

Toplam 20 bin metrekare alanda düzenlenen fuarların açılış törenine; Batman Valisi Ahmet Deniz, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Batman Milletvekili Ziver Özdemir,  Batman Belediye Başkan Vekili  Ertuğ Şevket Aksoy, Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Müdürü Raif Atayık, Bölge Müdür Yrd. İdris Akkaya,  kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları,  oda temsilcileri, yatırımcılar ve çiftçiler katıldı.

Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman'ın tarımda ilerleme kaydettiğini aktararak, "Batman denince akla ilk petrol gelir. Batman petrol şehri olarak bilinir. Elbet petrol önemli, Türkiye petrolünün yüzde 40'ını üreten bir şehirden bahsediyoruz. Ama petrol olduğu kadar tarım da çok önemli. Çünkü Batman'da 465 bin hektar arazinin yüzde 34'ü tarım arazisi. 20 bin civarında çiftçimiz tarımla uğraşıyor. Bu çok önemlidir. Artık son dönemlerde fıstığa yoğun bir talep var, yoğun bir fıstık dikimi var. Önümüzdeki yıllarda Batman'da fıstık üretiminden söz edilecek. Çilek hakeza. Son günlerde desteğimizle ciddi mahiyette seracılığa ilgi var. Bu mümbit toprakları suyla bütünleştirdiğin zaman üreteceğimiz şey yok." dedi.

Tarım Kredi standını ziyaret eden heyete Bölge Müdürü Raif Atayık tarafından Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetleri ile ilgili bilgi verildi. Atayık, tarımsal amaçlı fuarların, kurumun hizmetlerinin tanıtımı, yeni teknolojilerin ortaklarla buluşturulması, üreticiler ve toplumun her kesimi ile temas sağlayabilmek, daha geniş kitlelere hitap edebilmek ve pazar payını artırabilmek açısından faydalı olduğunu belirtti.

 

 Read 1289 times Last modified on Perşembe, 01 Kasım 2018 06:55
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

{gallery}1899{/gallery}
başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…