Pazartesi, 26 Kasım 2018 00:00

Tarım Kredi Doğu Karadenizde Kivi Alımı Gerçekleştirdi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Doğu Karadeniz’de 10 yıldır Tarım Kredi Kooperatifleri üreticilerden kivi alımı yapıyor.

Artvin ve Rize’de üretilen kivide şeker oranının 6.5 düzeyine ulaşması ile kivi hasadına başlanıldı.

Kivi hasadının başlaması ile Tarım Kredi Kooperatifi de alımlara başladı. Artvin’e bağlı Hopa ve Arhavi ilçeleri ile Rize’ye bağlı Fındıklı, Ardeşen, Pazar ve Çayeli ilçelerinde başlayan kivi alımlarını yerinde takip eden Trabzon Bölge Müdürü Süleyman Eğilmez, 10. yılda yine kivi alımı yaptıklarını söyleyerek; belirlenen taban fiyat ile piyasadaki alım fiyatlarını regüle ettiklerini böylelikle üreticinin herzaman yanında olduklarını kaydetti.

Eğilmez, ayrıca bu yıl kivi rekoltesinin iyi olduğunu, bin 200 ton kivi alımı yapıldığını, ifade ederek; “Bu yıl üreticilerimizden 90 gram ve üzerindeki kivilerin kilosunu 3,20 TL, 60-90 gram arası kivileri 2,20 TL, 60 gram ve altındaki kivilerin kilosunu ise 0,90 TL’den alımı gerçekleştirdik.” dedi.

Ayrıca alım merkezlerini, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinden Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, Sözleşmeli Üretim Ve Ürün Geliştirme Müdürü Mehmet Erol ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Read 2130 times Last modified on Pazartesi, 26 Kasım 2018 13:59

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…