Salı, 27 Kasım 2018 00:00

Tarım Krediden Tohum Tedariği

Written by 
Rate this item
(9 votes)

Kaliteli Kaba Yem Üretimini Geliştirme Projesi Tohum Dağıtım Programı kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Eğitim tesislerinde tohum dağıtım programı düzenlendi.

Programa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Selami Işık, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, H.Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge  Müdürü Raif Atayık, DSİ Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Şanlıurfa Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Göksu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Eyyüpoğlu katıldı.

Proje kapsamında 2018-2019 üretim sezonunda 13 ilçede yaklaşık 45 bin dekar alanda üretim yapacak 528 çiftçiye Tarım Kredi Kooperatiflerince tedarik edilen 200 ton yem bezelyesi 250 ton adifığ,  230 ton arpa olmak üzere toplam 680 ton tohum dağıtımı yapıldı.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Selami Işık yaptığı konuşmada, “Proje Şanlıurfa’nın ve ülkemizin en önemli ihtiyacını gidermektedir. İlimizde GAP projesi ile arazilerimiz sulanmaktadır. Ancak sulamanın olduğu yerlerde ürün çeşitliğinin fazla olması gerekir. Tarımsal alanlarda tek tip ürün yetiştirme yanlış olur. Sulamaya açılan alanlarda 4 mevsim her çeşit ürünün üretilebilmektedir. Hükümetimizin 100 günlük eylem planında olan bu projenin uygulanmasında yer alan teknik personele ve çiftçilerimize teşekkür ederim.” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı ise şunları kaydetti: “Kaliteli kaba yem projesi, hakikaten hayvancılık için bitkisel üretim anlamında hem de hayvancılığa katkı sağlama bağlamında çok önemli bir projedir. Biz il müdürlüğü olarak bugüne kadar birçok projeye imza atmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. İl müdürlüğümüz tüm teknik ekip arkadaşlarımız, paydaş kurumlarımız, tarımla alakalı STK başkanlarımızın desteği ve ziraat fakültesi veterinerlik fakültesindeki hocalarımızın katkıları ve destekleri ile üreticilerimiz için proje üreten bir il olmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca tohumların  tedarikini sağlayarak destek olan Tarım Kredi Kooperatiflerine teşekkür ederiz.”

Read 2440 times Last modified on Salı, 27 Kasım 2018 13:42

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…