Salı, 27 Kasım 2018 00:00

Balıkesir Bölgede “Akaryakıtta Tehlikeler” Eğitimi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Balıkesir Bölge Birliğinde akaryakıt dağıtan kooperatif personeline yönelik, OMV Petrol Ofisi A.Ş tarafından akaryakıt depolama ve dağıtımda acil durum, ilk yardım, yanıcı ve patlayıcı maddeler, potansiyel tehlikeler ve alınması gereken güvenlik önlemleri konusunda eğitim düzenlendi.

Balıkesir Bölge Müdürü Vedat Altın, Tarım Kredi Kooperatiflerinin üreticinin akaryakıt tedarikinde de hizmet verdiğini kaydederek; personelin akaryakıt konusu ile iç içe olmasından dolayı her türlü potansiyel tehlikeye de açık olduğunun ve küçük ihmalkârlıkların bile göz ardı edilemeyeceğinin bilgisini verdi.

Karacabey Ticaret Borsası salonunda gerçekleştirilen akaryakıt bilgilendirme toplantısına; Balıkesir Bölge Birliği Denetim Kurulu Üyeleri Rıdvan Talı ve Coşkun Çil,  Bölge Müdürü Vedat Altın, Bölge Müdür Yardımcıları Necati Baydeniz, Selçuk Yavuz ve Vedat Karademir, 151 birim tarım kredi kooperatifi yetkilileri katıldı.

Toplantıda, OMV Petrol Ofisi A.Ş yetkilisi tarafından  tehlikeli maddelerde alınacak önlemler, yanıcı ve patlayıcı maddeler, sıvı ve gazların özellikleri, yangınla mücadele nasıl olmalı, akaryakıtın taşınması ve depolanması, dolum ve boşaltım sırasında alınması gereken tedbirler, kişisel korunma ekipmanları konusunda slayt eşliğinde sunum yapılarak bilgi verildi.

Toplantıda ayrıca, 2018 yılı hedefleri ve gerçekleşme oranları ile kooperatiflerin faaliyetleri ele alındı. Balıkesir Bölge Birliğine bağlı tüm kooperatiflerin konsolide faaliyetleri Bölge Müdürü Vedat Altın tarafından değerlendirilerek; tahsilat, kullandırılan krediler, sigorta ve ortak ürünlerini değerlendirme noktasında kooperatifler gözden geçirildi.

Kooperatiflerin 2017 yılına göre 2018 yılında nasıl bir performans sergiledikleri, sahada yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri,  2018 yılsonu hedefleri ve gerçekleşme oranları ile yıl sonunun yaklaşması sebebiyle özellikle kullandırılan kredilerin geri dönüşümü ve tahsilat konuları görüşülen toplantıda; Bölge Birliğinin her birimi tarafından da kendi sunumları yapılarak bilgi alışverişinde bulunuldu.

Eğitim programı sonunda ise eğitime katılan kooperatif personellerine “Katılım Belgesi” verildi.

 

 

 

Read 2045 times Last modified on Salı, 27 Kasım 2018 13:47

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…