Pazartesi, 03 Aralık 2018 00:00

Güney Kore Ulusal Çiftçi Dernekleri Federasyonu İzmir’de

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Güney Kore Cumhuriyetinden Ulusal Çiftçi Dernekleri Federasyonu heyeti İzmir Bölge Birliğini ziyaret etti.

28 Kasım’da 23 kişilik Güney Kore çiftçi heyetince gerçekleştirilen ziyarette yaptığı açılış konuşmasında Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu Güney Kore halkı ile Türk halkının birbirine gönülden bağlı olduğunu vurguladıktan sonra  Güney Koreli çiftçilere, Tarım Kredi Kooperatiflerinin ülke çapındaki tarımsal faaliyetlerdeki rolünü anlattı.

Asalıoğlu, Tarım Kredi Kooperatiflerince üreticilerin,  tarımsal faaliyetlerinde kullanmak üzere; nakit para kredisi ile ayni olarak gübre, mazot, zirai ilaç, yem, traktör, zirai alet, makine, birçok tüketim malları  yanında her türlü girdi ihtiyaçlarının karşılandığını, ortaklara verilen ayni ve nakdi her türlü kredi borçlarının ödenmesi noktasında ortakların yetiştirdikleri ürünlerin kooperatiflerce satın alınarak değerlendirildiğini belirtti.    

Asalıoğlu’nun konuşmasının ardından Bölge Müdür Yardımcıları Adnan Yusuf Güney ve Mustafa Önol tarafından  Tarım Kredi Kooperatiflerini anlatan kısa bir tanıtım sunumu yapıldı.

Güney Koreli üreticilere yapılan tanıtım ve bilgilendirme sonrası Koreli üreticilerin  soruları yanıtlandı. Daha sonra  ziyaretin anısına  Federasyon yetkilisine ve diğer heyet üyelerine hediyeler verildi.

Oktay KAZANCI / İZMİR

 

Read 1929 times

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…