Pazartesi, 03 Aralık 2018 00:00

Genel Müdür Poyraz’dan Sırbistan ve Hırvatistan Ziyaretleri

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Poyraz, ticari işbirliği konusunda temaslarda bulunmak üzere Sırbistan, Osijek Tarım Enstitüsü kuruluşlarının 140. Yılı kutlamalarına katılmak için de Hırvatistan’a ziyarette bulundu.

Ziyaretlerde Genel Müdür Poyraz’a; Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka, Özel Kalem Müdürü Sinan Baysal, Tareks Tarım Ürünleri Anonim Şirketi Genel Müdürü Burhanettin Topsakal eşlik etti.

Poyraz öncelikle Gübretaş’ın, konumu gereği özel ürünlerde önümüzdeki dönemde potansiyel alanlarda ticari ilişkilerini geliştirilebileceği Sırbistan’ı ziyaret etti.

Sırbistan’ın ardından Poyraz, Tareks yetkilileri ile uzun yıllardır güvene dayanan teknik ve ticari iş birliğinin sonucu olarak davet edildikleri Osijek Tarım Enstitüsü kuruluşlarının 140. yılı kutlamalarına katıldı.

30 Kasım’da gerçekleştirilen kutlamalarda yaptığı konuşmada Poyraz, “Şirketlerimizden Tareks ile Osijek Enstitüsünün 20 yıllık iş birliğini başladığı ilk günden bu yana destekliyor ve yaşanan olumlu gelişmeleri takdirle karşılıyoruz. Bu 20 yıllık süreçte iki kıymetli kurum arasındaki teknik ve ticari iş birliği, Altınova'da Mısır Islah İstasyonu'nun kurulmasıyla daha da ileriye taşınmıştır. Geldiğimiz noktada Mısır Islah İstasyonunda Osijek Enstitüsü ve Tareks araştırmacıları her sene yüzlerce çeşit deneyip en iyi sonuç verenlerin bölgesel denemeleri yapılarak tescil başvuruları yapılıp Türkiye pazarına sunulmaktadır.” dedi.

Bugün Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılan mısır tohumluklarının önemli bir kısmını bu çeşitlerin oluşturduğuna dikkat çeken Poyraz, “Hem Osijek Enstitüsü hem Tareks bu iş birliğinde son derece şeffaf ve dürüst bir şekilde ilerlemektedirler. Osijek Enstitüsü ve Tareks'i bu iş birliğindeki başarılardan dolayı kutlar, bu mutlu günlerinde Osijek Enstitüsü ailesini kuruluşlarının 140. Yıllarından ötürü tebrik eder, nice uzun yıllar başarılarının devamını dilerim.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Read 2152 times Last modified on Salı, 04 Aralık 2018 14:21

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…