Cuma, 07 Aralık 2018 00:00

Tarnet, Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'ndaki Yerini Aldı

Written by 
Rate this item
(5 votes)

Ülkemizde ve dünyada verimliliğin arttırılmasına katkı sağlayan teknolojik ürünlerin sergilendiği “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”'nın açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı törenle Ankara’da gerçekleştirildi.

Tarım Kredi şirketi Tarnet’e ait standı ziyaret eden Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yeni teknolojiler maliyeti düşürmekte ve kaliteyi artırmaktadır

 Türkiye yerli patent başvuruları sıralamasında dünyada 13'üncü sırada yer aldığını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay,Ancak üzerine basarak yinelemek istiyorum. Bu seviyeyi de yeterli görmüyoruz. Sanayi üretiminde yerlilik ve millilik oranını daha yukarılara çıkartmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Türkiye'de üretimini yapan firmalar bizim için yerli firmalardır. Çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Durmak yok, yola devam. Üretimde yeni teknolojilerin kullanılması maliyeti düşürmekte ve kaliteyi artırmaktadır. Teknolojinin verimlilik için olmazsa olmaz bir unsur olduğu ancak tek başına da yeterli olmayacağının altını çizerek ifade etmek istiyorum. Bu açıdan verimliliği teknolojik ilerlemeyle özdeşleştiremeyiz. Verimlilik sosyal hayatta da dahil olmak üzere, toplumun her alanında da geçerlidir. İki günü eşit olan zarardadır diyen bir peygamberin ümmeti olarak, hem günlük hayatımızda hem de yapmakta olduğumuz işlerde zamanımızı ne kadar verimli değerlendirdiğimizi gözden geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

Dijital teknolojilerin yoğun kullanımının, kaliteli, hızlı ve esnek üretim açısından önemli fırsatları beraberinde getirdiğine dikkati çeken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ise, üretimde yüksek katma değerli yapısal dönüşümü "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi" vizyonuyla hayata geçirdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve beraberindekiler fuar alanındaki stantları gezdi.

Fuarın açılışında Tarım Kredi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bağcı ve Mehmet Okan Ateş, Tarnet Genel Müdürü Ali Akgül’de hazır bulundu.

 

 

Read 2137 times Last modified on Cuma, 07 Aralık 2018 11:49

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…