Perşembe, 20 Aralık 2018 00:00

Tarım Kredi Yem, 1 Milyon Ton Satış Rakamını Aştı

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Tarım Kredi Yem A.Ş Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay 2018 yılı içerisinde yem üretim ve satışta  1 Milyon Ton sınırının aşıldığını ve tarihi rekora imza atıldığını ifade etti.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri şirketi olan Tarım Kredi Yem, bünyesindeki 10 fabrikası ile 2018 yılında ‘Karma Hayvan Yemi’  üretim ve satışını 1 Milyon Tonun üzerine çıkararak, tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, konuyla ilgili olarak açıklamasında; “Şirket olarak 2018 yılını, gerek fabrikalarımızda yaptığımız revizyonlar gerekse yeni fabrikalar için yaptığımız yatırımlar açısından verimli geçirdiğimiz kanaatindeyim. Zira şubelerimizin kapasite artışı için gerçekleştirdiğimiz revizyon çalışmaları ile yem üretimimizi toplamda 1 Milyon Ton rakamının üzerine çıkarmış bulunmaktayız. Bu noktada üstün gayretlerinden dolayı çalışan ve emeği geçen tüm personelimizi ve ekip arkadaşlarımızı kutluyorum.

Tarım Kredi Yem A.Ş bünyesinde,  2018 yılında yatırım planlamalarımız arasında yer alan Şanlıurfa’da yeni bir fabrikanın temelini atılmış, makine alım sürecine başlanmıştır. Ve yine Erzurum, Tire ve Ödemiş’te yapacağımız fabrikalar için arsa alımları tamamlanmış, Aksaray ve Kırklareli’nde arsa alım işlemlerine devam edilmektedir” diye konuştu.

Şirket olarak Türkiye'nin birçok yerinde yatırımlara devam ettiklerini aktaran Kinay, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) çiftçisinin ucuz ve kaliteli yem ile yem hammaddeleri ihtiyacının karşılanması hedefiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile Yem Satış Sözleşmesini geçtiğimiz günlerde  imzalayarak bir başka ilki de gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Şirketimiz  bünyesindeki Eskişehir Beylikova’da  40 bin metrekarelik alanda kurulu  Eskişehir Süt Fabrikamızda üretim kapasitesi ve toplam kalite artışı amacıyla 4 milyon TL tutarında tevsii yatırımı  gerçekleştiriyoruz.  İhalesi tamamlanan yatırım neticesinde  var olan 130 ton günlük süt işleme kapasitemizi 180 tona çıkararak bölgedeki hayvancılık yapan çiftçilerimizin ürünlerini daha fazla değerlendirme imkanı bulacağız.

Bir yandan sürdürdüğümüz AR-GE ve eğitim çalışmaları ile diğer yandan devam eden yatırımların önümüzdeki süreçte tamamlanması ile birlikte  hem kapasite hem de kalite anlamında  daha güçlü bir şirket olmayı hedefliyoruz.

Bu vesile ile desteklerinden dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetimi ve ortaklarına teşekkür eder tüm çiftçi kardeşlerimize kazasız belasız bereketli kazançlar dileriz” ifadelerini kullandı.

Read 1197 times Last modified on Perşembe, 20 Aralık 2018 09:30

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…