Cuma, 28 Aralık 2018 00:00

Merkez Birliğinde Yangın Tatbikatı Yapıldı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinde görev yapan personele yönelik olarak Acil Durum Ekibi/Destek Eleman sorumluluğunda yangın tatbikatı yapıldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlük binası otoparkında düzenlenen tatbikata Sivil Savunma Planında görevlendirilen ilgili personel katıldı. 18 Haziran 2018 Tarihli ve 28681 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "İş yerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik" madde 11 kapsamında tatbikata katılan personele bilgiler aktarıldı. İş yerlerinde acil durum planlarının hazırlanması, önleme, yangınla mücadele, ilkyardım, arama kurtarma, tahliye ve benzeri konularda yapılması gereken çalışmalar ile bu durumların güvenli olarak yönetilmesi hakkında eğitim verildi.

Genel Müdürlük hizmet binası ve eklentilerinde yürütmek ve uygulamak amacı ile görevlendirilen personele Sivil Savunma Planı görevleri kapsamında, Acil Durum Ekibi/Destek Elemanı sorumluluğunda gerçekleşen tatbikatta; yangın şekilleri gösterilerek, yangınların nasıl söndürüleceği ve yangın tüpünün nasıl kullanacağı, gösterildi. Temsili yakılan ateşlerin söndürülmesi uygulaması yapıldı.

Read 1919 times Last modified on Cuma, 28 Aralık 2018 14:42

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…