Çarşamba, 02 Ocak 2019 00:00

DEÜ’de Üreticiden Öğrenciye Gıda Dönemi Başlıyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Birliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) arasında gıda temini hususunda işbirliği protokolü imzalandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi,  tarım üreticisine ve ülke ekonomisine destek vermek, aynı zamanda verdiği hizmetin kalitesini arttırmak amacıyla Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Bu işbirliği protokolü ile personel ve öğrencilerin yararlandığı yerleşke, yurtlar ve Rektörlükte bulunan yemekhanelerde gıda güvenliğine uygun milli ve yerli ürünler kullanılacak.

İmza törenine, Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu, Merkez Birliği Kurumsal Satış ve Müşteri İlişkiler Birimi Müdürü Erol Apaydın, DEÜ Genel Sekreteri Dr. Saip Tiryakioğlu ve İzmir Bölge Müdür Yardımcısı Adnan Yusuf Güney katıldı.

Protokolün iki kuruma da hayırlı olmasını dileyen İzmir Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ülkemizin güzide üniversitelerinden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi ile yapılan işbirliğinden son derece memnunuz. Ülkemizin 4 köşesinde üretilen sağlıklı gıda ürünleri, öğrencilerimizin sofrasına sorunsuz şekilde ulaşacak. Öncelikle 1 yıl olan protokolün önümüzdeki yıllarda da devam etmesini arzuluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Saip Tiryakioğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri ile yapılan işbirliğinin tarıma, çiftçiye ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi. Tiryakioğlu, “Kurulduğu günden buyana bilimsel ve altyapı olanaklarını geliştiren üniversitemiz; üreticimize ve ülke ekonomisine katkı sağlama, Dokuz Eylül Üniversitesi ailesine de hizmetin en iyisini sunma gayreti içerisindedir. Bu amaçla üniversitemiz, Tarım Kredi Kooperatifi ile işbirliği protokolü imzalamıştır. Artık üreticimizden direkt olarak ürün alacağız. Böylelikle hem çiftçimizi hem tarımı hem de ülke ekonomisini destekleyeceğiz. Bu protokolle öğrencilerimize önümüzdeki 1 yıl süresince üreticilerden temin edilen gıda maddelerimizi ulaştırmayı hedefliyoruz. Milli ve yerli ürün kullanmayı önceleyen çalışmalarımız artarak devam edecek. Protokol çiftçimize, Bölge Birliğimize  ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi. 

 Oktay KAZANCI-İZMİR

Read 2111 times

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…