Pazartesi, 07 Ocak 2019 00:00

Tarım Kredi İle Anadolu Üniversitesi Arasında İşbirliği

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Anadolu Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında üniversite personeli ve öğrencileri için gıda tedariki Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından karşılanacak.

Anadolu Üniversitesi Rektörlük Ofisi Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ile kurum yetkilileri katıldı. Protokol ile birlikte Anadolu Üniversitesi gıda tedarikini Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinden yapacak. Ayrıca çiftçiler de Anadolu Üniversitesinin verdiği eğitimlerle birlikte daha bilinçli hale getirilecek.

Anadolu Üniversitesinin, eğitimde kalitesini ispat etmiş, köklü bir kurum olduğunu belirten Genel Müdür Poyraz, “İmzaladığımız protokol ile iki köklü kurum bir araya gelmiş oldu. Tarım Kredi Kooperatiflerinin yaklaşık bir milyon çiftçi ortağı var ve öncelikli hedefimiz girdi tedarikini makul ucuz ve kaliteli şekilde sunmak. Amacımız çiftçilerimizin üretimlerini aracı olmadan tüketiciye ulaştırmak. Özellikle yakın tarihte ortaklarımızın girdi tedariklerinin yanı sıra üretimlerini değerinde pazara ulaştırma konusunda sorumluluklarımızı artırdık. Türkiye’de üreticiler ürününü yeterli derecede değerlenememesinden, tüketici de ürünlerin değerinden fazla satılmasından şikâyetçi. Tarım Kredi Kooperatifi olarak tüketici ve üretici arasında köprü olmaya çaba gösteriyoruz. Farklı üniversiteler ve kurumlarla benzer protokoller imzaladık. Bugün de Anadolu Üniversitesi ile imzalayacağımız protokolle öğrencilerimizin ve personelimizin gıda tedariki konusunda sorumluluk üstleneceğiz. Aynı zaman da kendi personelimiz olmak üzere çiftçilerimizin eğitimi konusunda yapacağımız programlarda da Anadolu Üniversitesinin tecrübelerinden yararlanacağız. Önümüzde ki dönemde sözleşmeli üretim modelinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapacağız. Bu işbirliği ile iki kurum arasında ki çalışmaların güçlenerek devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Tarım Kredi Kooperatifinin çiftçileri ilgilendiren tüm sorunlarda görüşleri alınan bir kurum olduğunu kaydeden Rektör Çomaklı, “Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye’nin tarım politikalarına yön veren, çiftçinin zirai alanda yeterli bir şekilde üretim yapmasını sağlayan bir kurum. Anadolu Üniversitesi olarak Tarım Kredi Kooperatifleri gibi bir kurumla işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Toplumun önemli kısmına hitap eden damarlardan biri Tarım Kredi Kooperatiflerinden geçiyor. Karşılıklı görüşmelerimiz neticesinde bir işbirliği protokolü imzalamaya kara verdik” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarından ardından Genel Müdür Poyraz ve Rektör Çomaklı iş birliği protokolünü imzaladı. Toplantı toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.

Read 1922 times Last modified on Pazartesi, 07 Ocak 2019 07:14

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…