Cuma, 01 Şubat 2019 00:00

Şanlıurfa Bölgede 2019 Yılı Hedefleri Görüşüldü

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Şanlıurfa Bölge Birliği faaliyet alanındaki illerde bulunan kooperatif personeliyle değerlendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

Şanlıurfa Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Şanlıurfa, Adıyaman, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine bağlı birim kooperatiflerin personeliyle bir araya gelinerek değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bölge Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına; Bölge Müdürü Raif Atayık, Bölge Müdür Yardımcısı İdris Akkaya, Bölge Avukatı Mehmet Yusuf Kaz ve Bölge Birliği personeli ile kooperatif personeli katıldı.

Toplantıda kooperatiflerin 2018 yılı Aralık sonu mevcut durumları ile geçen senenin aynı dönemi karşılaştırılarak, 2018 yılı hedeflerinin gerçekleşme oranları masaya yatırıldı. 2018 yıl sonu itibariyle hedeflerin gerçekleştirilmesi noktasında sıkıntılı olan kooperatifler üzerinde durularak sorunlar ve çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Şanlıurfa Bölge Müdürü Raif Atayık, toplantıda yaptığı konuşmada, Bölge Birliğinin 2018 yılı çalışmalarının ve istatistik verilerinin sonuçları ile 2019 yılında yapılacak çalışmalar  hakkında bilgi vererek; kayıtlı ortakların faal hale getirilmesi ve yeni ortak kaydına gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi. Bundan sonra saha çalışmalarıyla daha çok çiftçilerin yanında olunacağına vurgu yapan Atayık, “Ortaklarımızın iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olduğumuzu hissettirerek kooperatiflere daha çok gelmelerini sağlamalı, kooperatif çalışanları ile ortak ilişkilerini en üst seviyeye çıkarmalıyız.” dedi.

Toplantıda her kooperatif ayrı ayrı değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda kooperatiflerin pasif ortaklarının aktif hale getirilmesi, yeni ortak kaydı için çiftçi ziyaretlerine aralıksız devam edilerek, kooperatiflere kazandırılması konularında hassasiyetle çalışılması ve mutlaka her kooperatifin personel giderlerinin satış gelirleri ile karşılanması gerektiği belirtildi.

Read 2113 times Last modified on Cuma, 01 Şubat 2019 11:54

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…