×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 986
Pazartesi, 18 Şubat 2019 00:00

Üretimi ve Üreticiyi Destekliyoruz

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Gübretaş tarafından Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta “Gübreleme ve Toprak Analizi” konulu eğitim toplantıları düzenlendi.

Gaziantep’ te 12 Şubat, Kahramanmaraş’ta 13 Şubat’ta gerçekleştirilen toplantılara; Gaziantep Bölge Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Şentürk, Gübretaş Bölge Müdürü Turhan Koç, Bölge Birliğine bağlı kooperatif personeli ve önder çiftçiler katıldı.

Toplantılarda konuşan Bölge Müdürü Mehmet Aksoy; “Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olarak ekimden hasata kadar çiftçimizin tüm tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamanın yanında ürünün depolanmasından pazarlanmasına kadar olan sürecin tamamını kredilendirmekteyiz. Bu süreçte, piyasa girdi fiyatlarını çiftçimiz lehine oluşacak şekilde regüle ediyoruz.” dedi.

“Ortak çiftçilerimizin ürettikleri ürünlerini ihtiyaç duyulduğu anda imkanlarımız dahilinde müdahale alımları yaparak fiyatların çiftçimizin lehine gelişmesini sağlıyoruz.” diyen Aksoy, konuşmasını “Tarımsal girdileri kaliteli ve güvenilir bir şekilde tedarik ederek siz çiftçilerimizin kullanımına sunmanın yanı sıra, bilinçli bir kullanımla da birim alandan daha fazla ve kaliteli ürün alınması için saha çalışmalarımızın yanında bu tür toplantılar ile sizleri bilgilendiriyoruz.” şeklinde sürdürdü.

Gübretaş Bölge Müdürü Turhan Koç’un Gübretaş hakkında genel bilgilendirme yaptığı konuşmasının ardından, Ziraat Mühendisi Ferdi Vural tarafından “Toprak Analizi ve Bilinçli Üretim” konusunda sunum gerçekleştirildi. Toplantılar, çiftçilerle soru cevap şeklinde yapılan sohbet ile sona erdi.

Hikmet DEMİREL / GAZİANTEP

 

Read 1945 times Last modified on Pazartesi, 18 Şubat 2019 08:11

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…