Print this page
Salı, 19 Şubat 2019 00:00

Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi Yeni Hizmet Binası Açıldı

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliğine bağlı Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifinin yeni hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binasının açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak, 60. Dönem Bakanlarından Mustafa Demir, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Veli Sar, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, Samsun il protokolü ile  Vezirköprü’deki kurum ve kuruluşların yetkilileri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak törende yaptığı konuşamada, Vezirköprü’deki verimli arazilerin daha iyi işlenmesi ve ürünlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunun çok önemli olduğunun altını çizerek; “İnsanımızın tarım üretiminden daha çok kazanması, bu sayede bölgemize ve ülkemize refah gelmesi konusunda bize sorumluluk düşüyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Gerçekten çok başarılı bir yönetim gösteriyor ve Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçinin umudu olmuş durumda. Spekülatörlerin önüne geçerek vatandaşımızın ucuz sebze yiyebilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası Tarım Kredi Kooperatiflerinin ve belediyelerin devreye girmesi çok anlamlı. İnşallah bu çalışmalar devam edecek. Tabi Tarım Kredi Kooperatifleriyle bizim asıl işbirliğimiz Samsun’daki üretim kapasitesini artırmak, üretilen ürünlerden de daha fazla katma değer almaktır.” şeklinde konuştu.

60. Hükümet Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir de, “Samsun üretim havzası olarak Türkiye’de dört önemli ovayı barındıran en önemli ildir. Bunlar Çarşamba, Bafra, Terme ve Vezirköprü Ovasıdır. Vezirköprü Ovasındaki toprak kalitesi dünyada hemen hemen her tarıma uygun kaliteli topraklardan bir tanesidir. Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi Yeni Hizmet Binasını ilçemize kazandırdıkları için Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz Bey’e çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ise; "Türkiye genelinde 850 bin ortağımız var. Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesiyiz. Dolayısıyla bu büyüklük bize bir takım imkânlar sağlarken aynı zamanda bir takım sorumluluklar da yüklüyor. Türkiye tarımında büyük işler yapmak istiyorsak, üreticilerimizin pazarlamacı kimliğinden kurtulması gerekiyor. Yani bir yıl boyunca ürettikleri ürünün kime, nereye, kaç liraya satacağı kaygısından kurtulması lazım. Tarım Kredi Kooperatifleri bundan sonraki faaliyetlerinde daha net bir şekilde bu misyonu üstlenecektir." ifadelerini kullandı.

Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu şunları kaydetti: “Vezirköprü ilçemize Genel Müdürlüğümüzün destekleri ile Bölge Birliğimiz tarafından inşa edilen binamızı ortaklarımızın hizmetine sunmanın mutluluğu içindeyiz. 5 bin 670 metrekare alan üzerine kurulu bin 720 metrekare inşaat alanına, 2 bin ton depolama alanına sahip hizmet binamızda, çiftçilerimizin gübre, mazot, tohum, yem ve zirai ilaç gibi tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamak yanında çiftçilerimizin üretmiş olduğu tarımsal ürünlerin pazarlanmasına destek olmak,  ürün ve fiyat istikrarını sağlamak amacıyla sözleşmeli üretim ve ürün alım faaliyetlerinde yönelik çalışmalar yapmaktayız.”

Konuşmaların sonrasında Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifinin Türkiye genelinde 2018 yılı içerisinde en çok ortak kaydı yapan kooperatif olması sebebiyle Genel Müdür Fahrettin Poyraz tarafından Kooperatif Müdürü Mustafa Kuru’ya plaket takdim edildi.

Protokol tarafından hizmet binasının açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Bölge Birliğine ait yeni akaryakıt tankeri hizmete alındı.

 

 

Read 2004 times Last modified on Salı, 19 Şubat 2019 14:28
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…