Print this page
Perşembe, 21 Şubat 2019 00:00

Genel Müdür Poyraz’dan Bakan Şahali’ye Ziyaret

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde giden Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali'ye ziyarette bulundu.

Tarımsal işbirliklerinin artırılmasına yönelik temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde giden Genel Müdür Poyraz, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali'yi makamında ziyaret etti. Bakan Şahali, ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “İki ülke arasında tarım alanında çok önemli işbirlikleri yerine getiriyoruz. Bu anlamda Tarım Kredi Kooperatifleri de bizim için çok önemli bir ortak” dedi.

Genel Müdür Poyraz ise amaçlarının Türkiye ile KKTC arasında ticareti artırmak olduğunu belirterek, “KKTC'yi şu anda ajandamızın bir numaralı maddesi olarak koyduk. Kıbrıs'ta Zirai Levazım, Makine ve Gıda Pazarlama Kooperatifi ile protokol imzaladık. Onların ihtiyacı olan gübre, yem ve zirai ilaçla ilgili anlaşma yaptık. Tarım Kredi olarak Kıbrıs'ın Hellim peynirini alıp Türkiye’de market zincirlerine vererek tüketicimizle buluşturacağız” diye konuştu.

Ziyarette Poyraz’a Tarım Kredi Birlik Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz, Tarım Kredi Kooperatifleri Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç ve Özel Kalem Müdürü Sinan Baysal eşlik etti.

Read 1669 times Last modified on Perşembe, 21 Şubat 2019 10:19
Erdem Aksu

Latest from Erdem Aksu

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…