×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 986
Salı, 12 Mart 2019 00:00

Samsun Bölgede Köy Toplantıları Sürüyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği koordinasyonunda yapılan köy toplantılarında üreticilere; gübreleme, hayvan besleme ve sigortacılık faaliyetleri hakkında bilgi verilerek, sorunları dinlendi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği koordinasyonunda Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Gübretaş, Tarım Kredi Yem ve Bereket Sigorta saha elemanları ile gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme toplantılarında çiftçilere; toprak numunesi alma, gübreleme, bahçe ve tarla bakımı, zirai ilaç kullanımı, küçükbaş ve büyükbaş hayvan beslemesi, sigortacılık ve kurum faaliyetleri anlatıldı.

Köy eğitim toplantılarında konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, “Çiftçimiz ile birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Yılbaşından bu yana geçen süre zarfında 16 köy toplantısında yaklaşık bin çiftçimizle bir araya geldik.  Eğitim ve bilgilendirme toplantıları her zaman devam etmektedir. Kooperatiflerimizce tarımsal girdi tedariki yanında üreticilerimize doğru ve bilinçli tarımsal ve hayvansal üretim yapmaları, kaynakları etkin kullanmaları açısından şirketlerimizin teknik elemanları ile birlikte teknik destek vermekteyiz. Amacımız tarımsal girdi kullanımında uygulamada görülen aksaklıkların giderilmesi, üreticilerimizin yüksek verimli ve kaliteli ürünler elde ederek, gelirlerini artırmasıdır.” dedi.

 

Read 1696 times Last modified on Salı, 12 Mart 2019 07:22

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…