Çarşamba, 13 Mart 2019 00:00

Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı Düzenlendi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği, 14. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda üreticilerle bir araya geldi.

Mersin Fuar Merkezi'ndeki fuarların açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, Bölge Müdür Yardımcıları İsmail Göksenin Türkmenoğlu, İsa Güler, Aytaç Onkun ve diğer oda başkanları ile üreticiler katıldı.

Fuar ziyareti esnasında konuşan Mersin Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, “Bu gibi fuar organizasyonlarının artırılması gerektiği kanaatindeyim. Fuarlar, çiftçilerimiz için hızla gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek adına zamandan ve emekten tasarruf ederek daha verimli ürünler üretebilmek ve ülke ekonomisine etkin bir biçimde katkı sağlamak için kaçırılmaz bir fırsat olduğu açık bir gerçektir. Dünya nüfusunun hızla artması gıdaya olan ihtiyacı gittikçe arttırmaktadır. Bu nedenle geleneksel tarım uygulamalarının yerini teknolojik uygulamalar almaktadır. Bu fuarlar sayesinde gerek çiftçilerimiz gerek tarıma dayalı sanayi ile uğraşan sanayicilerimiz yeni veriler ve uygulamalarla tanışma imkânı bulmaktadır.” dedi.

Eyice ayrıca Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türk çiftçisi üzerindeki önemine değinerek Mersin Bölge Birliğinin de Çukurova Bölgesindeki Stratejik konumunu vurguladı. Her daim çiftçinin yanında yer aldıklarını, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyleyen Eyice, Fuarın hayırlara vesile olması temennilerinde bulundu.

Fuarda açılan Mersin Bölge Birliği standı, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Fuarın bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesi vesilesi ile özellikle kadın çiftçiler başta olmak üzere Tarım Kredi standını ziyaret eden çiftçilere; Bölge Birliği ve Kooperatif Yetkilileri tarafından kurumun kredi imkânları, sigorta ve şirketlerin ürünleri hakkında detaylı bilgi verilerek; ziraat mühendisleri tarafından da teknik bilgiler anlatıldı.

 

 

 

Read 927 times Last modified on Çarşamba, 13 Mart 2019 08:47

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…