×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 986
Cuma, 15 Mart 2019 00:00

GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarları Ziyaretçilerini Ağırladı…

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Gaziantep “10. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM)” ile ‘’15. Gıda, Gıda Teknolojileri ve Ambalaj Fuarı (GAPFOOD)”, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde törenle açıldı.

Törene; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekilleri, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, Gaziantep Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Şentürk ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Tarımsal ürünlerde dünyada yedinci Avrupa'da ise birinci sırada olan Türkiye'nin tarımsal ürünler noktasında iyi bir yerde olduğunu dile getiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “İyi bir yerde olmanın ötesinde bizim işlenmiş gıdada daha ileride olmamız gerekiyor. Ürünlere hikaye yükleyip bu hikayelerle ürünleri satıyor olmamız lazım.” dedi. 

Vali Davut Gül ise açılış töreninde yaptığı konuşmada Gaziantep'in büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu ifade ederek, “Bu büyüme ve gelişimi sizler hep beraber başarıyorsunuz. Bu fuar birçok ürünün alınıp satıldığı bir fuar olarak bölgeye örnek teşkil etmektedir. Fuarlarımız giderek büyüyecek, ihracatımız, gelişmemiz artacak. Gaziantep her geçen gün bir öncekinden daha iyi olacak”  diye konuştu.

Beraberindekilerle farın açılışını yaparak stantları ziyaret eden Bakan Pakdemirli  daha sonra Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ev sahipliğinde düzenlenen ‘Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katılarak iş insanlarına hitap etti.

Diğer yandan fuarın son gününde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 10. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 15. Gapfood Gıda Fuarlarını ziyaret etti.

Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Gıda Tarım İl Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından organize edilen, 10. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 15. Gapfood Gıda Fuarlarındaki stantları ziyaret eden Bakan Gül vatandaşlarla sohbet etti.

Ziyarette, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ve Mehmet Erdoğan, GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryaki, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, AKORT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya ve diğer yetkililer de yer aldı.

Bölge illerinden çiftçiler, akademisyenler, bayiler, ilgili kurum, kuruluş, oda ve dernek üyelerinden ziyaretçilerin geldiği fuarda güneş paneli, tarım makinaları, traktör ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, sulama sistemleri, tarımsal danışmanlık, gübre, ilaçlama, yem katkı maddeleri gıda ürünleri gibi ürün grupları yer aldı. 

Read 1668 times

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…