×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 986
Salı, 16 Nisan 2019 00:00

Kayısının Başkentinde Dolu ve Don Hasarı

Written by 
Rate this item
(2 votes)

Malatya ilinde yağan dolu birçok kayısı bahçesine zarar verdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, doludan ve dondan zarar gören kayısı üreticilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kayısının yoğun olduğu Akçadağ ve Darende ilçelerindeki kayısı bahçelerinde incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Altunok, hasar tespiti yapan eksperlerden ve Akçadağ ile Darende Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerinden bilgi aldı.

Bölge Müdürü Altunok, konuyla ilgili olarak; “2019 yılında Akçadağ ve Darende Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Tarsim kapsamında tanzim edilen dolu ve don sigortası poliçeleri kapsamındaki kayısı bahçelerinde hasar olduğu ve ilgili üreticilerin kooperatiflerimize müracaat ederek hasar kayıtlarını yaptırdıkları tespit edilmiştir. Bu aşamada yapılabilecek fazla bir şey yoktur. Sigorta yaptırarak tedbirini alan üreticilerimizin kafaları daha rahat. Tek tesellimiz ortaklarımızın Tarsim Sigortası yaptırarak riskleri minimize etmeleridir.” dedi.

Kayısı bahçeleri zarar gören çiftçilerin ziyaretine Bölge Birliğinden ilgili personel,  Akçadağ ve Darende Tarım Kredi Kooperatiflerinin yetkilileri ve Bereket Sigorta Saha Sorumlusu M.Uğur Danacı da eşlik etti.

 

 

Read 1827 times Last modified on Salı, 16 Nisan 2019 12:33

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…