Pazartesi, 17 Haziran 2019 00:00

Samsun Bölgede sözleşmeli üretim alanlarına ziyaret

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği yetkilileri, bölge birliği faaliyet alanındaki üreticilere sözleşmeli olarak ürettirilen salçalık domates, salçalık biber ve çeltik alanlarını ziyaret etti.

Samsun Bölge Birliği koordinasyonunda sözleşmeli üretim yapan üreticilerin, yüksek verim ve kaliteli ürün elde edebilmeleri amacıyla kooperatiflerde görevli ziraat mühendisleri ve iştiraklerin saha elemanları ile üreticilere teknik destek verilerek, üretim süreçleri takip altına alındı.

Ziyaretlerde konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, “Bölge Birliğimizde sözleşmeli üretim faaliyetlerini artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Üreticilerimizin doğru ve bilinçli tarım uygulamaları yapmalarının, üretmiş oldukları ürünlerin kalitelerini artırarak yüksek verim elde etmelerinin, gelirlerinin artırılması suretiyle sürdürülebilir ekonomik büyüklüğe ulaşmalarının sağlanması en önemli hedeflerimizdir” dedi.

“Bu kapsamda kurumumuz iştirakleri Gübretaş, Tarkim, Tarım Kredi Birlik, İmece Plastik ve Bereket Sigorta saha elemanları ile Bölge Birliğimiz ve faaliyet alanımızda bulunan kooperatiflerimizin ziraat mühendislerince ortak bir planlama çerçevesinde çalışmalar başlattık” diyen Doyurucuoğlu “Eğitimlerle başlayan bu çalışmalar, gübreleme, tarla bakımı, fide ve tohum kullanımı, bitki besleme ürünleri kullanımı, sulama verimliliği ve sigortacılık faaliyetleri konusunda yerinde bilgilendirme faaliyetleri ile devam ediyor. Sözleşmeli üretim alanlarında saha elemanlarımızla yaptığımız ekip çalışması ile çiftçilerimizden son derece olumlu sonuçlar aldık. Örnek ve model bir çalışma gerçekleştirmekteyiz” diye konuştu.

Burak ÇALIK / SAMSUN

Read 1397 times

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…