Print this page
Cuma, 12 Temmuz 2019 00:00

Tarım Kredide kağıt fatura dönemine son

Written by 
Rate this item
(14 votes)

Tarım Kredi Kooperatiflerinde kağıt ve arşivleme maliyetine son veren e-arşiv fatura dönemi 4 Temmuz itibarıyla başladı.

Merkez Birliği Muhasebe ve Bütçe Daire Başkanlığının talepleri doğrultusunda, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki Tarnet’in çalışmaları kapsamında; iş süreçlerini hızlandırarak iş yükünü azaltan, işlemleri kolaylaştıran, maliyetleri küçülterek rekabet avantajı sağlayan E-Dönüşüm çözümlerine yenileri kazandırıldı.

E-Arşiv fatura çözümlerinin E-Koop otomasyon sistemine entegre edilmesiyle birlikte, 1.625 tarım kredi kooperatifinde kağıt fatura ortadan kaldırıldı. Böylece Tarım Kredi Kooperatifleri teşkilatında, kağıt ve arşivleme maliyetleri en aza indirilmiş, evrak ve muhasebe işlemlerinde zaman tasarrufu sağlanmış, ayrıca hata oranları düşürülerek kurumlar arası ödeme süreçleri yasal çerçevede hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmeye başlanmış oldu.

E-Dönüşümde özel entegratörlük hizmetlerini genişleten Tarnet, E-Fatura / E-Defter, E-Arşiv ve E-İrsaliye uygulamalarına E-Müstahsil Makbuzu ve E-Serbest Meslek Makbuzu entegratörlüğünü de ekledi. Bu yeni çözümlerin de E-Dönüşüm kapsamında E-Koop otomasyon sistemine entegre edilerek kurumda kullanıma açılması için yazılım çalışmaları, Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca sürdürülüyor.

Read 3366 times Last modified on Cuma, 12 Temmuz 2019 11:25
Super User

Latest from Super User

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…