Print this page
Pazartesi, 22 Temmuz 2019 00:00

Genel Müdür Poyraz, selden zarar gören çiftçileri ziyaret etti

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Düzce’de afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Poyraz, sel felaketi nedeniyle tarım alanları zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan Düzce’de meydana gelen sel felaketi nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçilerin hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Sakarya Bölge Müdürü Mustafa Erhan ile birlikte Düzce’nin Uğurlu ve Esmahanım köylerinde incelemelerde bulunarak, sel felaketi nedeniyle ürünleri zarar gören kooperatif ortaklarını dinledi.

Poyraz “Buna benzer doğal afetler her zaman yaşanabiliyor. Bu nedenle gerekli tedbirlerin ihmal edilmeden zamanında alınması önemli. Özellikle, tarımsal ürünlerin doğal afetlere karşı güvence altına alınması için tarım sigortaları kapsamında poliçe yapılması gerekiyor. Dilerim bir daha böyle acılar yaşanmasın. Ancak bizim görevimiz her ihtimali göz önünde bulundurarak gereken tedbirleri almak. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak her zaman ortaklarımızın yanındayız. Ürünleri zarar gören üreticilerimize de geçmiş olsun” diye konuştu.

Poyraz, daha sonra Dokuzdeğirmen ve Cumayeri kooperatiflerine de ziyarette bulunarak, çalışanlarla görüştü.

Read 1855 times Last modified on Pazartesi, 22 Temmuz 2019 18:36
Erdem Aksu

Latest from Erdem Aksu

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…