Pazartesi, 19 Ağustos 2019 00:00

Merkez Birliğinde bayramlaşma programı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi ailesi, Merkez Birliğinde düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve Merkez Birliği yetkilileri, Kurban Bayramının ardından düzenlenen törende personelle bayramlaştı.

Merkez Birliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma programına, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcıları Muaz Saka, Ahmet Bağcı ve Mehmet Yener, I. Hukuk Müşaviri Mücahit Çetin, daire başkanları, birim müdürleri, şirket temsilcileri ile çalışanlar katıldı.

Törende yaptığı konuşmada çalışanların geçmiş Kurban bayramını tebrik eden Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, daha nice bayramlara hep birlikte erişme temennisinde bulundu.

“Kooperatif yapılanmalarında ciddi çalışmalar olacak”

2019 yılının Tarım Kredi Kooperatifleri açısından değişim yılı olacağını yılın başından itibaren söylediklerine ve bu doğrultuda bir değişim başlattıklarına dikkati çeken Poyraz, “Neticede biz istesek de istemesek de Türkiye hızla değişiyor. Tarımın ihtiyaçları, tarım sektöründeki uygulamalar hızla değişiyor ve beklentiler yükseliyor. Biriken sorunların çözüme kavuşturulmaması da başka alternatif maliyetler ortaya çıkarıyor. Dolayısıyla şu anda Hükümetimizin öncelikli gündem maddeleri arasında tarım sektörü var. Önümüzdeki dönemde tarım sektöründe yapılacak olan bir takım reformlar ve buna bağlı olarak da özellikle tarımın önemli aktörlerinden olan kooperatif yapılanmalarında da ciddi bir takım çalışmalar olacak” dedi.

“Tarım Kredi çok daha görünür şekilde piyasada yerini alacak”

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bu anlamda süreçlerin izleyicisi, takipçisi olmak yerine, süreçleri belirleyen, süreçlerin en doğru en sağlıklı şekilde kurgulanması ve işletilmesi noktasında aktif sorumluluk alan bir kuruluş olmak zorunda olduklarına vurgu yapan Poyraz, “Bu şekilde olmanın da gayreti içerisindeyiz. Neticede önümüzdeki dönem Türkiye’de kooperatifçiliğin çok daha yaygın konuşulduğu ve hem üretim hem de tüketim tarafında çok daha aktif olduğu bir dönem olacak. Biz Allah’ın izniyle bu konuda hiçbir zaman sorumluluk almaktan kaçınmadık ve kaçınmayacağız. Önümüzdeki dönemde Tarım Kredi Kooperatifleri hem kooperatif yapılanmasıyla hem bölge birlikleri ve birim kooperatifleriyle hem de özellikle şirketleriyle çok daha görünür şekilde piyasada yerini alacak. Bu noktada emeği olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günler kurumumuz açısından çok daha güzel günler olacaktır” diye konuştu.

Törenin ardından Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve yöneticiler, kurum çalışanları ile bayramlaştı.

Read 1570 times

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…