Print this page
Pazartesi, 26 Ağustos 2019 00:00

TAREKS Tohumculuk değerlendirme ve planlama toplantısı yapıldı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

TAREKS Tohumculuk yıllık değerlendirme ve üretim planlanması toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş, Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç, Tareks Tohumculuk Genel Müdürü Burhanettin Topsakal, Tedarik ve Pazarlama Daire Başkanlığı birim müdürleri ile 17 Bölge Birliğinden bölge müdür yardımcıları ve ilgili personel katıldı.

Toplantıda konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş, şirket ürün satışlarının artırılmasının temel öncelikleri olduğunu belirterek, “Bununla birlikte kurumumuzun satış gelirlerinin artması ile etkin stok yönetimi hayati önem taşımaktadır” dedi.

Tohumculuğun yılları aşan bir süreç olduğuna dikkat çeken Pazarlama Daire Başkanı İlyas Kılıç ise Bölge Birliklerinin güçlendirecekleri pazarlama birimleri ile faaliyet alanlarında yeni pazarlar bulmaları gerekliliğine vurgu yaptı.

Toplantıda, ülkemizdeki hububat tohumluğu satışının yüzde 30-35’ine yön veren Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraki TAREKS A.Ş’nin 2019 yılında yaptığı çalışmalar ile tohumluk ve sözleşmeli üretim faaliyetleri, pazarlama ve çalışma raporları sunularak,  uygulamada karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerileri tartışıldı.

Ayrıca 2019-2020 yılı planlaması kapsamında yapılacak pazarlama çalışmaları, üretim ve ürün geliştirme programları ile yeni tedarik sistemi değerlendirildi.

Toplantıda daha sonra Pazarlama Daire Başkanlığının ürün değerlendirme, pazarlama ve kurumsal satış faaliyetleri hakkında sunumlar gerçekleştirildi. Sunumlar esnasında Bölge Birlikleri katılımcıları ile belirtilen hususlar üzerinde istişareler yapılarak, yılın son çeyreği ile ilgili neler yapılabileceği konuşuldu.

Read 1763 times Last modified on Pazartesi, 26 Ağustos 2019 08:46
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…