Pazartesi, 16 Eylül 2019 00:00

Sivas Bölge Birliğinde değerlendirme toplantısı yapıldı

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Sivas Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerin 2019 yılı Ağustos ayı sonu faaliyetleri değerlendirildi.

Sivas Bölge birliğine bağlı Sivas, Tokat, Erzincan illerinde hizmet vermekte olan 62 birim kooperatifin tüm personelinin katılımı ile Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konferans salonunda değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Sivas Bölge Müdürü Mustafa Altunok, “Yılsonuna yaklaştığımız bu dönemlerde el birliğiyle Bölge Birliğimizi en iyi yerlere taşıma gayreti içerisinde olacağız. Şahsım ve Bölge Birliğindeki ekip arkadaşlarımla beraber her türlü sorun ve sıkıntınızda mesai mefhumu gözetmeksizin, gece gündüz demeden yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Amacımız, görevlerimizi layıkıyla yerine getirmekle birlikte, mutluluklarımızı paylaşarak artırmak, acılarımızı da paylaşarak azaltmaktır” dedi.

Hizmet aracı talebi olan 10 kooperatif için araç alımları gerçekleştirdiklerini kaydeden Altunok,  “Ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında Reşadiye Tarım Kredi Kooperatifi ve civar kooperatiflerimizin ihtiyacı olan 60 tonluk kantar kurulumu yapılarak yağlık ayçiçeği alımına başlanmıştır. Çalışma şartlarınızı iyileştirecek, kurumsal faaliyetleri artıracak her türlü argümanı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

2018 yılı içerisinde en fazla ürün alımı yapan Şarkışla, Yavu, Yeniçubuk Tarım Kredi Kooperatifleri, satışları en fazla arttıran Bedirli, Gürün, İmranlı Tarım Kredi Kooperatifleri, en çok yeni ortak kaydı yapan Gürün, Şarkışla, Bahçebaşı, İmranlı Tarım Kredi Kooperatifleri, genel tahsilatta yüzde yüz oranına ulaşan ilk üç kooperatif Eskihamal, Kayadibi, İmranlı Tarım Kredi Kooperatifleri ve Tarsim sigortası üretimini en çok arttıran Ulaş, Karayaka, Tokat Tarım Kredi Kooperatiflerine yaptıkları başarılı çalışmadan dolayı plaket verildi.

Ayrıca 2019 yılı içerisinde emekli olan Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Kaya ve Yavu Tarım Kredi Kooperatifi Müdür Yardımcısı Nevzat Yıldız’a, hizmetlerinden dolayı Bölge Müdürü Mustafa Altunok plaket verdi.

Daha sonra 2019 yılı Ağustos ayı sonu itibari ile tek tek kooperatif bazlı performans ve hedef gerçekleştirme kriterleri değerlendirilerek, kooperatif personeliyle talep ve önerilerine ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Yapılan toplantılara Bölge Müdürü Mustafa Altunok, Bölge Müdür Yardımcıları Şemis Kalem, Suat Öz, Mahmut Serdar Erdem, Bölge Birliği Avukatı Hayri Hartoka, Bölge Birliği kontrolörleri, yönetmenleri ile kooperatiflerde görev yapan tüm personel katıldı.

M.Cebrail KEKEÇ / SİVAS

Read 1455 times

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…