Çarşamba, 27 Kasım 2019 00:00

Müfettiş Yardımcılığı yetki sınavı yapıldı

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yapan 9 müfettiş yardımcısına yönelik yetki sınavı yapıldı

Başkanlığını Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Murat Yılmaz’ın yaptığı komisyonda; Başkan Yardımcısı Ömer Gencay Ünlü, Başmüfettiş Abit Cengiz, Başmüfettiş M. Akif Bulut, Müfettiş Burhan Bahatan yer aldı.

Merkez Birliğinde düzenlenen ve 9 müfettiş yardımcısının katıldığı sınavda başarı gösteren müfettiş yardımcıları yetkili müfettiş yardımcısı olarak görev yapacaklar.

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Murat Yılmaz, sınava katılan müfettiş yardımcılarına hitaben yaptığı konuşmada “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri gibi önemli bir kuruluşta çok önemli bir görev yerine gitmektesiniz. Müfettişlik mesleğinin sürekli gelişimi zorunludur. Hem kurum hem de mesleğin benimsenmesi, özümsenmesi ve ciddiye alınarak icra edilmesi gerekmektedir. Bu bilinçle ilk adım resen görev yapmaktır. Yetki sınavı gibi sınavların müfettişler için de kendini test etme imkanı sağlamakta olup, sınava katılan müfettiş yardımcılarına başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Read 1904 times Last modified on Pazartesi, 02 Aralık 2019 05:50

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…