Çarşamba, 27 Kasım 2019 00:00

Growtech Fuarında Tarım Kredi standına yoğun ilgi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Dünyanın en büyük örtüaltı fuarı, Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, Antalya Expo Center’da 50 bin m2 alanda ziyarete açıldı. Fuarda, Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi Tarım Kredi Kooperatiflerinin standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Seracılık sektörünü buluşturan ve 130'dan fazla ülkeden 90 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi beklenen Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı kapılarını açtı. Fuarın ilk gününde Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Denetçiler Osman Önder, Ahmet Çetin, Başkan Vekilleri Ahmet Ersoy, Musa Takımcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Adem Darımla, İsmail Can, Ali Çoban, Cahit Yıldız, Mustafa Şenol, Mustafa Celep, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Antalya Bölge Müdürü Yakup Kasal, Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, Tareks Tohumculuk Genel Müdürü Burhanettin Topsakal, Bereket Sigorta, Bereket Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Mahmut Güngör, İmece Plastik Genel Müdürü Fatih Sever, Tarnet Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz ile kurum ve şirket yetkilileri Tarım Kredi standını ziyaret etti.

Türk tarımını uluslararası pazarlarla buluşturan Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, "Sera & Sulama Teknolojileri", "Tohumculuk", "Bitki Besleme ve Koruma", "Tarım Makineleri" ve "Hayvancılık" olmak üzere 5 kategoride 30'un üzerinde ülkeden 850'yi aşkın katılımcı markaya ev sahipliği yapıyor.

"Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması" ana temasıyla düzenlenen fuar, 50 bin metrekare alanda gerçekleştiriliyor. Fuarda, bireysel katılımların yanı sıra Hollanda, İspanya, Çin, Güney Kore ve Mısır, milli katılımla yer alarak ülke bazında temsil ediliyor.

Akdeniz Üniversitesi-Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte düzenlenen 4. Bitki Islahı Proje Pazarı Ödülleri ise 29 Kasım'daki "Tarım Teknolojilerinin ve Bitki Çeşitlerinin Ticarileştirilmesi" başlıklı panel ve jüri değerlendirmesi sonrası düzenlenen tören ile sahiplerini bulacak.

Standı gezen ve şirket müdürlerinden tarım teknolojileri hakkındaki son gelişmeler hakkında bilgi alan Genel Müdür Poyraz, standa gelen misafirlerle de sohbet ederek talep ve önerilerini dinledi.

Read 1917 times Last modified on Çarşamba, 27 Kasım 2019 12:58

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…