Print this page
Pazartesi, 30 Aralık 2019 00:00

Kontrolörler için yeni denetim modeli

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Rehberlik ve Teftiş Kurulu’nun kontrolörlere yönelik düzenlendiği eğitim 28-29 Aralık tarihleri arasında Ankara’da yapıldı.

Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından kontrolörlere yönelik yeni sisteme geçişle ilgili risk esaslı uygunluk denetimi ve etkin denetim yöntemleri konularında eğitim düzenlendi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Murat Yılmaz, “Gerek müfettiş gerek kontrolörler olarak bundan sonra risk esaslı, proaktif bir denetim anlayışına geçeceğiz, önceliklerimizi değiştireceğiz. Yeni denetim anlayışı çerçevesinde hangi faaliyet ve süreçler daha riskli ise onlara odaklanılacak. Teknolojiyi daha yoğun ve verimli kullanmaya çalışacağız. Genç bir ekip olmanız bizler için büyük avantaj, yeni sisteme en kısa sürede adapte olacağınıza inanıyorum.  Değişime açık olmanız sürece destek veriyor, bizleri de mutlu ediyor. Bugün de hepinizin görüşünü almak için bir araya geldik. Hep beraber daha iyisini nasıl yapabiliriz diye konuşmamız lazım. Statik bir yapı değil, dinamik bir yapı kurmak istiyoruz. Bu süreçte sizlerden gelen geri bildirimler de bizler için büyük önem arz ediyor. Yeni denetim anlayışında bazı sıkıntılar yaşayacağız ama iletişim ve koordinasyonla bu sorunları da halledeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Merkez Birliği Müfettişi Yasin Cebeci tarafından katılımcılara yeni denetim sistemi hakkında bilgi verildi. Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Yılmaz’ın da iştirak ettiği toplantının 2. günü düzenlenen risk çalıştayına ise Başmüfettiş Ali Erdem Saatçi ve Hasan Caner Tunç ile Müfettiş Ezel Yıkılmaz katıldı.

Read 2974 times Last modified on Pazartesi, 30 Aralık 2019 11:17
Super User

Latest from Super User

Fotoğraf Galerisi

başa dön
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…