Pazartesi, 03 Şubat 2020 00:00

Ortak ürünleri pazarla buluşuyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

Ekim döneminden hasat sonrasına kadar tarımsal üretimin her aşamasında ortaklarının yanında yer alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, ürün değerlendirme faaliyetleri kapsamında üreticilerden aldığı ürünleri pazarla buluşturmaya devam ediyor.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Pazarlama Daire Başkanlığı bünyesinde tedarik edilen her türlü tarımsal girdi ve zaruri tüketim maddelerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması kapsamında kurumsal satış faaliyetleri artarak sürüyor. 2019 yılında Kurumsal Satış portföyüne katılan kurumlar ile önemli bir satış hacmine ulaşıldı. Milli Savunma Bakanlığına bağlı askeri birlikler, Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı bölge müdürlükleri, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı ülke genelindeki yüksek öğrenim yurtları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Daire Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, ÖSYM, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mamak Belediyesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin de içinde bulunduğu kurumlara 2019 yılında içinde 500 Milyon TL’lik satış rakamına ulaşıldı.

Kamu kuruluşları ve büyük ölçekli şirketlerle yapılan protokol ve sözleşmeler ile kurumsal işbirlikleri de “müşteri memnuniyeti” odaklı geliştirilmeye devam ediyor. Pazarlama faaliyetleri neticesinde, mahsulü değerlendirilen ortaklar ve Tarım Kredi Kooperatiflerine katma değer sağlanmasının yanında kaliteli ve güvenilir ürünlerin tüketicilere arzı sağlanmakta.

2020 yılında da, Pazarlama Daire Başkanlığınca yeni kurumsal işbirlikleri tesis edilerek, piyasada kalite ve fiyat regülasyonunun sağlanmasına katkı sağlanarak, kısa vadede 500 milyon TL’lik satış rakamının daha da artırılması hedefleniyor. Söz konusu protokoller kapsamında pazar oluşumu sağlanarak, oluşan talebe yönelik kooperatif ortaklarıyla sözleşmeli üretim yapılması sağlanacak.

Read 1392 times Last modified on Pazartesi, 03 Şubat 2020 12:00

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…