Salı, 04 Şubat 2020 00:00

Ankara Bölgeden gübre sezonuna hızlı giriş

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliği, 2020 yılı üst ve sıvı toz gübre sezonuna hızlı başladı.

Ankara Bölge Birliği, faaliyet alanında bulunan Ankara, Çankırı ve Kırıkkale illerindeki kooperatiflerin ziraat mühendislerine yönelik olarak 2020 yılı üst gübre dönemi öncesi gübreleme teknikleri ve sıvı-toz gübre uygulamaları konusunda eğitim toplantıları düzenledi.

Gübretaş Ankara Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak 30-31 Ocak tarihlerinde Ankara Akar Otelde gerçekleştirilen eğitimlere; Bölge Müdürü Vejdi Yiğit, Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Yaman, Gübretaş Ankara Bölge Müdürü İshak Uyanık ile Bölge Birliği ve Gübretaş personeli katıldı.

Toplantılarda konuşan Ankara Bölge Müdürü Vejdi Yiğit, üst ve sıvı-toz gübre uygulamalarının üreticiler için önemine vurgu yaparken, kooperatifler açısından da ciddi bir gelir kalemi olduğunu belirtti.

Bahar dönemi yaklaşırken doğru gübrelemenin önemi ve faydaları üzerinde duran Gübretaş Ankara Bölge Müdürü İshak Uyanık da sıvı-toz gübrelerin kullanımının arttırılması ile verimde önemli artışların gözlenebileceği konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Eğitimlerin sonunda,  çiftçilere etkin ve kaliteli hizmet sunulması için Gübretaş uygulamalarına dair karşılıklı görüş ve öneriler paylaşılırken çiftçilere hizmet etmekle görevli olan Gübretaş ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin koordinasyon içinde çalışmasına vurgu yapıldı.

İbrahim ÖZDEMİR / ANKARA

Read 646 times Last modified on Salı, 04 Şubat 2020 14:00

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…