Perşembe, 20 Şubat 2020 00:00

Çiftçiye akaryakıtta Tarım Kredi kolaylığı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının akaryakıt ihtiyaçlarının tedariki için yapılan ihaleyi kazanan Petrol Ofisi ile protokol imzalandı. Bu kapsamda çiftçilerimize ülke genelinde 1.441 noktadaki Tarım Kredi çiftçi pompası ile akaryakıt temini sağlanacak.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Petrol Ofisi arasında akaryakıt tedariği için protokol imzalandı. Düzenlenen törene Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Petrol Ofisi Genel Müdürü Selim Şiper, Tarım Kredi Genel Müdür yardımcıları Mehmet Okan Ateş, Muaz Saka, Tedarik Daire Başkanı Veli Altunkaş, Mekanizasyon ve Enerji Müdürü Mert Eser Akçay, Petrol Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Ulvi Kılıç, Petrol Ofisi Kamu Satışları Müdürü Cenk Tunçtaner, Petrol Ofisi Madeni Yağlar Müdürü Engin Tekeli, Petrol Ofisi Saha Müdürleri Engin Şendur ve Giray Karabulut katıldı.

Merkez Birliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Tarım Kredi Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, sözleşmenin her iki kurum ve ülke açısından hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin genel yapısından bahseden Poyraz, “Yaklaşık 30 milyar aktif büyüklüğe ulaşmış, temel misyonu Türk tarımı ve Türk çiftçisini desteklemek olan bir kurumuz.  Tarım kredi Kooperatifleri olarak üretim öncesi tarımsal girdilerin sağlanmasında tohumdan başlayarak, gübresinden ilacına, enerji akaryakıt desteğine kadar; bu destekleri verdikten sonrada üretim sırasında eğitim çalışmaları, sonrasında da üretilen ürünün alınması, işlenmesi işlettirilmesi ve pazara ulaştırılması noktasında yani bu gıda zincirinin her aşamasında sorumluluk alıyoruz” dedi. 

2020 ve 2024 arası 5 yıllık dönemi kapsıyor

Genel Müdür Poyraz şunları kaydetti: “Akaryakıt temini noktasında belli periyodlarda ihaleye çıkıyorduk ve en son yaptığımız ihaleyle de bütün basının önünde açık eksiltme usulüyle firmalar yarıştı. Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından, ciddi bir altyapıya sahip olan Petrol Ofisi bu ihalemizi kazandı. Yapılan anlaşma kapsamında 17 istasyon, 1.441 köy pompası ve 163 tarımsal amaçlı satış tankeri ile güçlü bir dağıtım ağına sahip Tarım Kredi Kooperatifleri akaryakıt faaliyeti sektör lideri olan Petrol Ofisi firması ile gerçekleştirilen işbirliği ile çiftçilerimize hizmet sunmaya devam edecek. Öte yandan çiftçilerimize ürün tedariki konusunda faaliyet gösteren kendi şirketlerimizin araçlarında kullanılan akaryakıtın temini konusunda yapılan ihaleyi de Petrol Ofisi kazandı. Dolayısıyla aslında grup olarak kooperatif yapılanmasıyla, holding ve şirket yapılanmasıyla değerlendirirsek tüm yapı akaryakıt tedariki noktasında yola Petrol Ofisi ile devam edecek. İnşallah 2020 ile 2024 yılları arasındaki bu dönemi daha önceki dönemlerde olduğu gibi çiftçimize hizmet noktasında sorunsuz bir şekilde birlikte götüreceğiz”

Çiftçiye destek memlekete hizmettir

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper ise, Tarım Kredi Kooperatifleri ile iş birliklerinin daha öncelere dayandığını kaydederek; “Petrol Ofisi baktığımızda devlet imkanları ile bu günlere gelebilmiş tamamen kamu ihtiyacı için kurulmuş bir şirket. Bu bağlamda çiftçilerimize yaptığımız bu girişimleri tabii görevimiz olarak saydığımızdan ticari kaygıların dışında hareket ediyoruz. O yüzden bu noktada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çiftçiye destek memlekete hizmettir. Bu hizmetimizi en iyi şekilde sürdürmek niyetindeyiz” dedi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Genel Müdür Poyraz ve Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper birbirlerine günün anısına hediye takdiminde bulundular.

 

Read 3038 times Last modified on Perşembe, 20 Şubat 2020 11:38

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…