İdlib şehitleri son yolculuklarına uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan askerler memleketlerinde düzenlenen törenlerle son yolculuklarına uğurlandı.

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit düşen Mehmetçiklerimiz için memleketlerinde tören düzenlendi. 34 şehidimizden biri olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliğine bağlı 746 Sayılı Güzeloluk Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Şuayip Tüzel’in oğlu Şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in cenazesi de memleketi Mersin'in Erdemli ilçesinde toprağa verildi.

Cadde, sokak ve iş yerlerinin Türk bayraklarıyla donatıldığı ilçeye, eskort eşliğinde getirilen şehidi, vatandaşlar selamladı. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında cenaze nakil aracına konulduğu sırada Şehidin babası Şuayip, annesi Gülten ve kardeşleri gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin ailesi yakınları tarafından teskin edildi. İl Müftüsü Şaban Kondi'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından Tüzel'in naaşı, Alibeyli Mezarlığı'na defnedildi.

Buradaki törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, askeri ve mülki erkan katıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliğine bağlı 746 Sayılı Güzeloluk Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Şuayip Tüzel’in oğlu olan 23 yaşındaki Şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in baba evinde de hüzün hakimdi. Şehit ailesini kederli günlerinde yalnız bırakmayan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri yetkilileri de şehidin ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı dileklerini iletti.

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…