Çarşamba, 04 Mart 2020 00:00

‘2. Dönem Aday Personel Mevzuat ve Yetiştirme Kursu’ tamamlandı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliklerine bağlı kooperatiflerde görev yapan aday personele yönelik ‘2. Dönem Aday Personel Mevzuat ve Yetiştirme Kursu’ düzenlendi.

2020 hizmet içi eğitim programı kapsamında İzmir, Antalya, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa Bölge Birliklerine bağlı kooperatiflerde görev yapan 101 aday personele yönelik ‘Aday Personel Mevzuat ve Yetiştirme Kursu’ yapıldı.

17-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimin sonunda yapılan değerlendirme toplantısına, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Davut Arpa ve Eğitim Müdürü Emre Murat Odacıoğlu katıldı.

İnsan Kaynakları Daire Başkanı Davut Arpa, toplantıda yaptığı konuşmasına İblid’de şehit olan askerlerimize rahmet, şehit ailelerine ve milletimize de başsağlığı ve sabırlar dileyerek başladı.

Eğitimde verilen derslerin öneminden bahseden Başkan Arpa, aday personele “Kendinizi yetiştirip, geliştirerek, mesleki yeterliliğinizi de tamamlayarak emekli oluncaya kadar iyi birer kooperatifçi olarak çalışacaksınız.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin, şirketleri ile Türk tarımının tam kalbinde yer aldığına ve tarım sektörü için olmazsa olmaz bir yapı olduğuna vurgu yapan Arpa, “Şirketlerimiz vasıtasıyla her türlü tarımsal girdiyi temin etmekteyiz. Sözleşmeli üretim yaparak, çiftçilerimizin ürettiği ürünleri şirketlerimizde işleyip, çiftçimize ve ülke ekonomisine katkıda bulunmakta ve refah seviyelerinin artmasına yardımcı olmaktayız. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, güvenli gıda arzını tüketiciye sunma noktasında çok önemli bir görev üstlenmekteyiz. Bugünkü sistemden daha teknolojik bir sisteme geçmeye çalışmaktayız. Bu süreçte sizler de kendinizi mesleki ve sosyal alanda geliştirerek kurumsal gelişmeye katkıda bulunacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Eğitim Müdürü Emre Murat Odacıoğlu da işe yeni başlayan aday personele yönelik düzenlenen bu eğitimlerin personelin mesleki anlamda kendisini geliştirmesine yardımcı olacağını, kooperatiflerde öğrenmeye başladıkları iş ve işlemlerin mevzuatını da öğrenerek daha etkin çalışacaklarını söyledi.

Read 967 times Last modified on Çarşamba, 04 Mart 2020 07:45

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…