Tarım Kredi Kooperatifleri toplu iş sözleşmesi imzalandı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) arasında, Merkez Birliği, Bölge Birlikleri ve Kooperatif çalışanlarını kapsayan 01.01.2020-31.12.2022 tarihleri arasında yürürlükte kalacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. 

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşen imza törenine, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, KOOP-İŞ Sendikası Başkanı Eyüp Alemdar, Tarım Kredi Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Davut Arpa, I. Hukuk Müşaviri Mücahit Çetin, Disiplin ve Özlük Müdürü İrfan Çalışan, Eğitim Müdürü E. Murat Odacıoğlu, Kredi Politikaları Müdürü Veysel Tolga Atik ve Mali İşler ve Muhasebe Müdürü Fatih Oğuzhan, KOOP-İŞ Genel Sekreteri Metin Güney, Genel Mali Sekreter Osman Aksoy, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve KOOP-İŞ Sendikası yetkilileri katıldı.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından açıklamada bulunan Genel Müdür Poyraz, toplu sözleşmenin 3 yıllık dönemi şekillendireceğini söyledi. “Tarım Kredi Kooperatifleri Türkiye’de Türk tarımının olmazsa olmaz, öncü niteliğindeki kooperatif yapılanması” diyen Poyraz, şöyle konuştu:

“Tarım Kredinin köklü bir geçmişi, kültürü, teamülleri, geleneği var. Türk tarımının daha iyiye gitmesi, çiftçimizin, ortaklarımızın emeğinin karşılığını alması noktasında ciddi faaliyetleri var. Yeni dönemde biz Tarım Kredi rol model olacak şekilde kooperatif ve birlik yapılanmalarının güçlenmesi için gayret sarf edeceğiz. Bir elimizi Türk çiftçisine uzatırken, diğer elimizle de 82 milyon insanımızı kucaklayacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnanıyorum ki önümüzdeki süreç Tarım Kredi açısından yeniliklerin bir arada yaşandığı bir süreç olacak. Bu köklü kuruluşun, geçmişten gelen tecrübesinin de bu yenileşme sürecinde önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

“İş ortamındaki huzur tüm hayatı etkiler”

Geçmişte yapılan iyi örneklerin geleceğe taşınması gerektiğine işaret eden Poyraz, şunları kaydetti: “Kurumumuzun tecrübesi bizim için olmazsa olmaz bir rehber olacak. Biz üst yönetim olarak ne kadar politika belirlersek belirleyelim, bunların başarısı kendi personelimizin bu hedeflere inanmasına, bu süreci birlikte yönetmemize bağlı. Kooperatifçiliğin nasıl olması gerektiği noktasında tüm Türkiye’ye örnek olma sorumluluğumuz var. Bireysel anlamda da istiyoruz ki personelimiz, işini yaparken mutlu olsun. Bu mutluluğunu akşam evine götürsün, eşiyle çoluk çocuğuyla paylaşsın. Çünkü iş ortamındaki huzur, kişinin tüm hayatını etkileyecek derece önemli. Onlardan ricamız da şu; evlerine götürdükleri mutluluğu orada bırakmayıp, ertesi gün tekrar kuruma getirmeleri. Bunu büyüterek devam ettirmemiz gerekiyor. Neticede hep birlikte üretme mecburiyetimiz var.

Yeni dönemde ortaklaşa belirlediğimiz ilkeler, usuller çerçevesinde de arkadaşlarımızın kuruma olan katkıları, kurumumuzun ülkemize Türk tarımına katkıları da artarak devam edecek. Bu vesileyle görüşmeler sırasında karşılıklı anlayışla bu işi bu aşamaya getiren hem sendika tarafındaki yönetici arkadaşlarımıza hem de Merkez Birliği tarafındaki yönetici arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hem kurumumuz açısından, hem sendikamız açısından hem de Türk tarımı açısından hayırlı bir işe imza atmış olduk. Hayırlı olsun.”

“Katkı vermeye hazırız”

KOOP-İŞ Başkanı Eyüp Alemdar ise KOOP-İş Sendikasını 1964 yılında Tarım Kredi çalışanlarının kurduğuna işaret ederek, “Ben de 1991 yılında Tarım Krediye girdim. Her yerde de gururla ifade ediyorum. Ben Tarım Kredinin disiplinini kültürünü aldım diyorum. O heyecanla hala devam ediyorum. Hiçbir zaman geldiğim yeri, Tarım Krediyi unutmadım. Tarım Kredi’de çok zor günleri hep beraber atlattık. 2002 yıllarında bütün büyük birlikler kapandı. Dünya Bankası rapor verdi. Ama Tarım Kredi 2003 yılında bir görev değişikliği ile birlikte, büyük bir heyecanla beraber bugünlere geldi. Biz sendika olarak Tarım Kredinin daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelen her ne varsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Özellikle bu ürün alımlarıyla ilgili heyecanınızı, Tarım Kredi olarak çizdiğiniz yeni vizyonunuzu büyük bir zevkle izliyoruz. Katkı vermeye de hazır olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Alemdar, “Performans sistemi ile ilgili çok önemli bir karşılıklı güven hissi oldu. Eminim ki bu hissi başarılarla beraber, karşılıklı olarak bu işi de atlatacağız. Bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hem Tarım Krediye hem sendikamıza hem bütün çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…