Salı, 07 Nisan 2020 00:00

Tarımsal üretimin devamı için çalışıyoruz

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 17 Bölge Birliği, 1622 kooperatifi ve yaklaşık 8 bin çalışanıyla koronavirüs salgını nendeniyle evlerinden çıkamayan ya da tarımsal üretimin devamı için çalışmak zorunda olan çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor.

Dünyada ve Türkiye’de Kovid-19 salgınıyla mücadele devam ediyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri de sosyal izolasyon ve salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri çiftçilere destek vermek ve tarımsal üretimde devamlılığı sağlamak için çalışmaya devam ediyor. Bunun yanında diğer ortakların ihtiyaçlarının karşılanması da aralıksız sürüyor. Ülke genelinde teşkilatlanmış 1622 kooperatif aracılığıyla Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarının ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Karantina bölgesinde de Tarım Kredi

Ortaklarından gelen çağrılara en hızlı şekilde cevap veren Tarım Kredi personeli gerekli tüm tedbirler doğrultusunda talepleri karşılıyor. Erzurum Bölge Birliğine bağlı Kars Dağpınar Tarım Kredi Kooperatifi çalışanları, koronavirüs sebebiyle karantina bölgesi ilan edilen Kars Dağpınar Beldesinde, tarımsal üretimin aksamaması için çiftçilerin mazot, gübre gibi tarımsal girdi ihtiyacını tedarik ediyor.

Hem vatandaşlara hem de görevlilere destek

Ankara Bölge Birliğine bağlı Yörüklü Tarım Kredi Kooperatifi hinterlandında bulunan ve karantina altına alınarak giriş ve çıkışın yasaklandığı Oyaca köyünde de çiftçilerin talepleri karşılandı. 71 yaşındaki Battal Gazi Kemeç’in taleplerini kendisine teslim eden Kooperatif yetkilisi Soner Canbolat, ortaklara ve köy girişinde görevli Jandarma ekiplerine de kolonya teslim etti. Osmancık Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri ise Karaköy’den 67 yaşındaki İsmail Hakkı Ayva’ya çeltik tohumu teslim etti.

Tankerle motorin tedariği

Dünya genelinde devam etmekte olan koronavirüs salgını sebebiyle, Samsun’da ortakların sağlığı düşünülerek mobil tankerlerle motorin ihtiyaçları kapılarına kadar ulaştırıldı. Şanlıurfa’da ise evden çıkamayan 65 yaş ve üstü çiftçilerin köylerine gidilerek ihtiyaçları karşılandı. Kızıltepe Tarım Kredi Kooperatifi ortağı Sinan Koçhan‘ın talep ettiği sıvı gübre ve zirai ilacı Akyazı köyünde teslim edildi.

Tekirdağ, İzmir, Kütahya, Manisa, Rize, Çanakkale ve Malatya başta olmak üzere tüm yurtta kooperatif çalışanları telefonla kendilerine ulaşan ortakların tarımsal girdi ihtiyaçlarını gerekli sağlık tedbirleri altında kendilerine ulaştırdı. Dışarı çıkarak salgının yayılmasını istemeyen ve bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet eden Tarım Kredi ortakları da örnek çalışmalarından dolayı kooperatif çalışanlarına teşekkür etti.

Videokonferans ile değerlendirme toplantısı

Bölgelere bağlı kooperatiflerde çalışmalar tüm hızıyla ve aralıksız sürerken Merkez Birliğinde Genel Müdür Dr. Fahretin Poyraz’ın başkanlığında bölge müdürleri ile videokonferans sistemiyle koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda, koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri, tarımsal üretimin kesintisiz devamı için yapılan çalışmalar ve 65 yaş üstü ortakların taleplerinin karşılanması değerlendirildi.

Öte yandan Genel Müdür Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı M. Okan Ateş ile Ankara Kahramankazan’da bulunan Tarım Kredi Kooperatif Market Operasyon ve Lojistik Merkezini ziyaret ederek, stok durumu ve market operasyonları hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

Read 1816 times Last modified on Salı, 07 Nisan 2020 09:28

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…