Salı, 03 Aralık 2019 00:00

Tarım alet ve makinelerinde kalite denetimi eğitiminin ikincisi yapıldı

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Tedarik Daire Başkanlığı Kalite Denetim ve Satın Alma Müdürlüğü tarafından tarım alet ve makinelerinde kalite denetimi eğitiminin ikincisi düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Alet ve Makineleri Test Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen üç günlük eğitim, 14 ziraat mühendisinin katılımıyla başladı.

Eğitimin açılışına katılan Tedarik Daire Başkanı Veli Altunkaş, ortakların ve üreticilerin kullanacakları tarım alet makine ve ekipmanlarının sahada yapılan kalite denetimleri ile denetlendiğini, belirlenen standartlar haricinde üretim yapan firmalarla ilgili çeşitli müeyyidelerin uygulandığını ve geçen yıl 15 ziraat mühendisine verilen kalite denetim eğitiminin bu yılki eğitimle 29 kişiye ulaşacağını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Alet ve Makineleri Test Merkezi Müdürlüğünden Uzman Dr. Mustafa Kantaş ise “Tarım Kredi Kooperatifleri Kalite Denetim Müdürlüğünün sahada yapmış olduğu denetimlerle piyasada var olan denetim boşluğunu büyük ölçüde giderdiğini, konuyla ilgili kendilerine geri dönüşlerin olumlu olduğunu, yapmış oldukları işbirliğinden ise memnun olduklarını” ifade etti.

Düzenlenen eğitimde Kalite Denetim ve Satın Alma Müdürü A. Furkan Özata, müdürlük yetkilileri, tarım alet ve makineleri test müdürlüğü eğitimcileri hazır bulundu.

Read 1125 times Last modified on Salı, 03 Aralık 2019 09:12

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…