Çarşamba, 22 Ocak 2020 00:00

Tarım Kredide eğitimler sürüyor

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Bölge Birliklerine bağlı kooperatiflerde görev yapan personele yönelik “Yetki ve Sorumluluk Kursu” ile “Aday Personel Mevzuat ve Yetiştirme Kursu” düzenlendi.

17 Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde görev yapan 70 personele yönelik “Yetki ve Sorumluluk Kursu” düzenlenirken, 8 Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde görev yapan 94 aday personele yönelik de “Aday Personel Mevzuat ve Yetiştirme Kursu” gerçekleştirildi.

Kursların açılış töreninde konuşan İnsan Kaynakları Daire Başkanı Davut Arpa,  Tarım Kredi Kooperatiflerinin tarım sektörü için Türkiye'nin mihenk taşı olduğunu vurgulayarak, “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bir taraftan tarım sektöründe piyasa regülatörü olarak görev yaparken, bir taraftan da gıda arz güvenliğinin sağlanması noktasında önemli bir rol üstlenerek, güvenli gıdayı tüketicinin sofrasına taşımaktayız” dedi.

Davut Arpa, verilen eğitimin mesleki tecrübelere büyük katkı sağlayacağını kaydederek, “Bu eğitimler mesleki gelişiminizde daha etkin personel olmanız noktasında size katma değer sağlayacağı gibi sosyal yaşantınıza da katkı sağlayacaktır. İleride kendinizi nerede görmek istiyorsanız o doğrultuda kendinizi geliştirin" ifadelerini kullandı.

Eğitimlerin açılış törenlerinde Eğitim Müdürü E. Murat Odacıoğlu da hazır bulundu. Kursların program yöneticiliği görevini Eğitim Müdürlüğü personeli Aysel Seyhan üstlendi.

Yetki ve Sorumluluk Kursunda, çalışma mevzuatı, kredi mevzuatı, tedarik mevzuatı, pazarlama mevzuatı ve kuruluş mevzuatı ile muhasebe ve hukuk dersleri verilirken; Aday Personel Mevzuat ve Yetiştirme Kursunda ise çalışma mevzuatı, kredi mevzuatı ve kuruluş mevzuatı ile muhasebe, E-KOOP, EBYS ve sigorta dersleri yer aldı.

Read 1269 times Last modified on Çarşamba, 22 Ocak 2020 12:04

Yorum Yapın!

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…