Sigorta Primi Kredisi

Sigorta Primi Kredisi: “Kaza kader demeyin sigortayı ihmal etmeyin”

Ortaklarımıza tarımsal üretimleri ile hayvansal varlıklarının teminat altına alınması amacıyla yapılan tarımsal sigortalar ile Merkez Birliğince belirlenecek diğer sigorta konularındaki sigorta prim bedelleri için kullandırılan kredilerdir.

Ortaklarımızın ürünlerini sigorta yaptırmaları halinde her yıl çıkan Bakanlar Kurulu Kararları ile % 0 ile %7,5 faiz aralığında düşük faizli tarımsal kredi kullandırılabilmektedir.

Hazine destekli (indirimli faizli) kredilerin net maliyetleri ile kullanma koşulları hakkında ayrıntılı bilgiyi en yakın Tarım Kredi Kooperatifi’nden alabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifleri her türlü teminat talep etme hakkını saklı tutar. Tarım Kredi Kooperatifleri kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme, faiz, vade ve kredilendirme oranını değiştirme hakkına sahiptir. Hasat dönemine göre ödeme imkanı sunulmaktadır

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…