Tarım Kredi Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.

Şirket 2016 yılı Mayıs ayında merkezi Ankara’da, sermayesinin tamamı Merkez Birliğine ait ve TK Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi unvanı ile kurulmuştur.


Lisanslı depoculuk faaliyetleri ile Kooperatif ortaklarının ve diğer üreticilerin, mahsullerini depolayabilecekleri güvenli, sigortalı ve sağlıklı depo imkânı, fiyatların düşük olduğu hasat döneminde ürünlerini satmak yerine depoya koyarak ve ürün senetlerini teminat göstererek uygun koşullarda kredi imkânı, üretilen ürünlerin objektif laboratuvar koşullarında standartlarını belirleme ve kalite unsurlarına göre fiyat talep etme ve pazarlama olanağı ile kaliteli üretime teşvik, nakliye maliyetinin en aza indirilmesi ve uzak piyasalara ulaşma imkânı, ürününü çevresindeki bir iki tüccara satma yerine ürün senedinin ürün borsalarında satışa sunulması nedeniyle çok sayıda alıcının rekabetinden yararlanma ve daha yüksek kazanç elde etme imkânı, ürününü uygun depolama fırsatından yararlanarak fiyatların en yüksek olduğu dönemde pazarlama imkânı sebeplerinden dolayı kurulmuştur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…