TK Taşımacılık ve Lojistik A.Ş.

TK Taşımacılık ve Lojistik Anonim Şirketi, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin %100 iştiraki olarak 18.01.2017 yılında Ankara’da kurulmuş olup, 25.01.2017 tarihli tescil ile tüzel kişilik kazanmıştır.

TK Taşımacılık ve Lojistik Anonim Şirketinin ana faaliyet konusu olarak;
• Deniz, kara ve hava yolu ile lojistik hizmetleri vermek ve yurt içi, yurt dışı taşımacılığı yapmak,
• Yurt içi ve yurt dışı lojistik hizmetleri verebilmek amacıyla yeni şirket kurmak, ortak olmak, hisse alım satımı yapabilmek. Kiralama, leasing veya satın alma işlemlerini yapabilmek,
• Her türlü kamu ve özel kurumların açmış olduğu personel, yük, eşya, hayvancılık, malzeme vb. gibi taşımacılık ihalelerine iştirak etmek yer almaktadır.

TK Taşımacılık ve Lojistik Anonim Şirketi; Tarım Kredi Kooperatiflerinin ve hissedarı olduğu iştiraklerin ürettiği veya tedarikini sağladığı her türlü ürünün kooperatiflere ve ortaklara, hizmette aksamaya meydan vermeden, en hızlı şekilde ulaştırabilmek, aynı zamanda taşıma maliyetlerini minimum düzeye çekerek Tarım Kredi Kooperatifleri ailesinin ve dolayısıyla Türkiye tarımının lojistik ihtiyacına cevap verebilmek maksadı ile kurulmuş, kaliteli hizmet anlayışını kendine ilke edinmiştir.

Mevzuat gereği sektör gereksinimi olan L1 ve R1 yetki belgelerini alarak hizmete devam etmektedir. Çeşitli tonaj ve tipte öz mal araç satın alımını 2017 yılı içerisinde gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra yine çeşitli tonaj ve tipte araçlar kiralayarak filosunu genişletmiş bulunmaktadır.

http://www.tklojistik.com.tr

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…