Yazdır

Köylerde Çiftçilere Yönelik Bilgilendirme Toplantıları

0kapak2015 yılında başlatılan uygulama kapsamında her akşam bir köyde çiftçi ve ortaklarla bir araya gelen Erzurum Bölge Birliği yetkilileri, katılımcıları, yapılan yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Bilgilendirme toplantılarının devam ettiğini ve sürdürülebilirlik için birlikte büyümenin gerekliliğini kaydeden Bölge Müdürü Ali Karaarslan, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin kuruluş gayesinin, tarımsal üretimde bulunan çiftçilerin üretimde kullandıkları ve ihtiyaç duydukları her türlü tarımsal girdileri karşılamak olduğunu ifade etti.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin hizmetlerinin tanıtımına önem verdiklerini belirten Bölge Müdürü Ali Karaarslan, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bizler, sizlerin tarımla ilgili her türlü girdi ihtiyacınızı peşin ve kredili olarak karşılamaktayız. Tarımla ilgili karşılaştığınız sıkıntılarınızı paylaşıp buna çözüm bulmak için buradayız. Daha çok ve karlı üretim için birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerin üretim için ihtiyaç duyduğu her türlü tarımsal girdiyi temin ederek, üreticilerin refah seviyesini artırmak için elinden geleni yapmaktadır. Bir çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri, tohumun tarlaya atılmasından hasada hatta pazara dek her zaman çiftçinin yanında yanı başında olmuştur. Biz size üretim için teknik bilgi ve gerekli alternatifleri sağlarız. Bizim amacımız sizin kazançlı üretim yapmanız, üretmekten kopmamanızdır. Kooperatifler sizin sahip çıkın, hizmetlerinden faydalanın.” dedi.

Bölge Müdürü Karaarslan, “Bu güzide kuruma sahip çıkarak çiftçi ve ortaklara sunmuş olduğu her türlü faaliyetlerden yararlanmanızı istiyor ortak olmayan çiftçilerimizi kooperatiflerimize ortak olmaya davet ediyoruz. Bizim en büyük kaynağımız çiftçilerimiz. Tarım Kredi çalışanları ve çiftçiler etle tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bir bütün. Bu yüzden diyoruz ki Tarım Kredi kooperatifleri çiftçileri ve çalışanlarıyla Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi.  Biz tarım Kredi olarak çiftçimize ihtiyaç duydukları tarımsal girdilerin en kalitesini en uygun fiyatla temin etmeye çalışıyoruz. Tarım Kredi Kooperatiflerinden alınan bütün tarımsal girdilerin teminatıyız. Satışını yaptığımız her ürünün üretiminden pazara kadarki safhasında takipçisiyiz. Teknoloji ile tarımı buluşturmak suretiyle kaliteli üretimin gereklerini anlatarak üretilen ürünün değerinde pazar bulmasını sağlamaya dönük çalışmalar yapmaktayız. Tarım Kredi ortağı olanlar bütün bu imkânlara hemen yanı başında en yakınında işletmesinde kavuşmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Sigortacılık faaliyetlerine de değinen Karaarslan, “Sigortacılık faaliyetlerine önem vererek, ortaklarımızı ve çiftçilerimizi sigorta konusunda bilgilendirmeliyiz. Tarım Sigortası ile ürünlere herhangi bir afet durumunda gelebilecek zararda üreticilerin ve ortaklarımızın emekleri korunmuş, mağdur olmalarının önüne geçilmiş olacak hem de kooperatiflerimizin alacaklarının tahsilinde sıkıntı yaşanmayacaktır.”  şeklinde konuştu.

Erzurum Bölge Birliği’ne bağlı Dereboğazı ile Altınbulak Köylerinde yapılan bilgilendirme toplantılarına, Bölge Müdür Yardımcıları Ramazan Bilgiç, Ali Furkan Özata ile Tarım Kredi ortakları ve diğer üreticiler katıldı.

Sırrı GÜL / ERZURUM