Yazdır

Erzurum Bölge, Sigorta Üretiminde Hız Kesmiyor

0kapakBirlik Un ve Gıda Sanayi A.Ş. bünyesinde bulunan Özlü Un ve Özlü Yem Fabrikasına mensup 62 çalışanı kapsayan  “Ferdi Kaza” poliçeleri Erzurum Bölge Birliği’nce yapıldı.

Erzurum Bölge Birliği ile Erzurum’un önde gelen firmaları içerisinde yer alan Birlik Un ve Gıda Sanayi A.Ş. arasında yapılan protokol gereğince; Şirketin 62 çalışanını kapsayan ‘Ferdi Kaza Sigortası’ poliçeleri düzenlenerek, Bölge Müdür Yardımcısı A.Furkan Özata ve Sigorta Birimi Yetkili Memuru Tarık Sağlam tarafından Birlik Un ve Gıda Sanayi A.Ş.  Genel Müdürü Yavuz Akpınar’a teslim edildi.

Bölge Müdür Yardımcısı A.Furkan Özata konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Hayat, güzelliklerin yanı sıra kaza gibi bazı tatsız riskleri de beraberinde getirir.  Her ne kadar kendimiz ve sevdiklerimiz için kaza ihtimallerini düşünmek istemesek de, bazen hiç beklenmedik anlarda kazalar karşımıza çıkabilir. Bölge birliğimizce tanzim edilen ferdi kaza poliçeleri, Birlik A.Ş. çalışanlarının kaza sonucu ya da kazaya bağlı nedenlerle ​ortaya çıkacak doktor, ilaç, hastane gibi tedavi masraflarını,  sürekli sakat kalmaları halinde poliçe sahibinin kendisine, ölüm hallerinde ise yasal mirasçılarına ya da belirlediği kişilere ödenecek tazminatları kapsıyor.” dedi.

Şirket çalışanlarının olası kazalar ile kazalar sonrası oluşacak risklere karşı teminat altına alınmasının her şeyden önemli olduğunu kaydeden Birlik Un ve Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Yavuz Akpınar ise, geçtiğimiz senelerde de ferdi kaza sigortalarının Erzurum Bölge Birliğince yapıldığını, göstermiş olunan yakın ilgi ve alakadan dolayı müteşekkir olduğunu kaydetti.

Poliçelerin tesliminde; Bölge Birliği Sigorta birimince poliçenin kapsamı, teminat ve olası bir tazminat talebinde izlenmesi gereken yasal prosedür konusunda bilgi verildi.

Sırrı GÜL / ERZURUM