Yazdır

Kooperatiften Ortaklarına Tarihinde İlk “Diş Sağlığı” Hizmeti

10kapakBalıkesir Bölge Birliğine bağlı Yunuseli Tarım Kredi Kooperatifi ile Bursa Özel Milim Dental Clinik arasında imzalanan protokole göre kooperatif ortakları indirimli “diş sağlığı” hizmetlerinden yararlanabilecekler.

Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarına her türlü hizmeti sunmaya devam ediyor. Ortaklarına indirimli kredilerden her türlü sigorta hizmetine, tohumdan gübreye, akaryakıttan tüketim maddeleri tedarik hizmetine kadar birçok alanda hizmet sunan Tarım Kredi Kooperatifleri, sağlık kuruluşları ile yaptığı protokoller kapsamında sağlık konusunda da destek veriyor.

Yaklaşık 2 bin kişi yararlanabilecek

Balıkesir Bölge Birliğine bağlı Yunuseli Tarım Kredi Kooperatifi ile Bursa Özel Milim Dental Clinik arasında Tarım Kredi Kooperatifine üye olan ortaklar ile bu ortakların birinci derece yakınlarını kapsayan “diş sağlığı hizmeti” protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol çerçevesinde kooperatife üye yaklaşık 450 kişi ile bunların birinci derece yakınları olan eş, çocuk, ana, baba olmak üzere yaklaşık 2 bin kişinin bu hizmetten yararlanacağı bildirildi.

Yunuseli Kooperatifi Müdürü Galip Akın, ortakların memnuniyetinin ve sağlık hizmetinden indirimli olarak yararlanmasının önemli olduğuna dikkat çekerek, Tarım Kredi Kooperatiflerinin kuruluşundan bu yana ilk kez bu tür bir hizmet verdiğini kaydetti. Akın: “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ortaklarımızın tarımsal üretimdeki her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. Ortaklarımızın ekonomik menfaatlerini korumak da ayrıca bir görevimiz. Kooperatifimiz ile Özel Milim Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği arasında imzalanan sözleşme gereği kooperatif üyelerimiz ile birinci derece yakınları; lokal ve genel anestezi, ortodonti, implant endodonti (kanal tedavisi) pedodonti (diş eti hastalıkları), diş beyazlatma ve panaromik röntgen tedavilerinde sağlık merkezi cari fiyatlarının üzerinden yüzde 20, dental implant uygulamalarında yüzde 30, ortodonti tedavisinde yüzde 10 indirimli olarak faydalanabileceklerdir.” şeklinde bilgi verdi.

Yunuseli Tarım Kredi Kooperatifi ortakları, kooperatifin bu hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Kooperatifimiz, ailemizin de indirimli olarak yararlanabileceği diş sağlık hizmetini bize sağlamıştır. Artık yaşayacağımız bir diş probleminde doğrudan gidebileceğimiz bir yerimiz var. Kooperatifimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Zekeriya SAYAR / BALIKESİR