Yazdır

Mersin’de Şiddetli Fırtına

0kapakTarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Birliği çalışma alanında bulunan ve seracılık faaliyetinin yoğun olarak yapıldığı Yeşilovacık, Aydıncık, Bozyazı ile Anamur ilçelerinde meydana gelen şiddetli fırtınadan ötürü bazı üreticilerin ürünleri zarar gördü. 

Mersin Bölge Birliği faaliyet sahasında 14 Aralık’ta yaşanan fırtınanın etkisiyle; ekili alanlar, meyve bahçeleri ve seralar büyük ölçüde hasar gördü. Mersin Bölge Birliği yetkilileri de kooperatif ortakları ile tarım üreticilerinin yaşamış oldukları acıyı paylaşmak ve yerinde inceleme yapmak adına ziyaretlerde bulundu. 

Yetkililerce üreticilerle yapılan görüşmelerde; buna benzer doğal afetlerin her zaman yaşanabileceği, bu nedenle gerekli tedbirlerin ihmal edilmeden, zamanında alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Özellikle, tarımsal ürünleri doğal afetlere karşı güvence altına almak için tarım sigortası yapılması gerektiği ifade edildi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin her zaman çiftçinin yanında olduğuna değinilerek ürünleri zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu. 

Mert Can YILMAZ / MERSİN