Yazdır

“Kooperatifler, toplumun kalkınmasına katkı sağlar”

web fotoTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Külcü’nün mesajı şöyle:

“İnsanoğlunun yardımlaşma içerisinde beraber hareket etme ihtiyacı temel bir olgudur. Kooperatifçilik sektörü, Dünya’nın her yerinde hem kişilerin tek başlarına yapmaya güçlerinin yetmediği işleri bir araya gelerek yapmalarını sağlarken hem de toplumun kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. Kooperatifçilik kavramı günümüzde global çapta çok geniş kitlelere hitap eden bir yapıya bürünmüş durumdadır. Bugün 1 milyara yakın insan; tarım, sanayi, maden, eğitim ve sağlık gibi farklı kooperatiflere üyedir. Kooperatifler, 100 milyonu aşkın insanı istihdam eden, dünyanın en büyük 9. sektörüdür. Türkiye’de ise kooperatiflerin 8 milyondan fazla ortağı bulunmaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifleri olarak biz de 1600’ü aşkın birim kooperatifimiz ile 1 milyon 100 bin ortağımıza ve tüm çiftçilerimize hizmet veren bir kurumuz. Ülkemizin sosyal ve ekonomik yönden kalkınması ve demokratik kooperatifçiliğin mutlak suretle gelişmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çiftçilerimize hizmet vermekteyiz. Bundan sonra da aynı gayretle çalışmalarımızı sürdürecek, ülkemiz çiftçisinin güven kapısı olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutluyor, tüm kooperatifçilere saygılarımı iletiyorum.”