Yazdır

Kütahya Bölge’de Değerlendirme Toplantısı

0kapakKütahya Bölge Birliğince zirai ilaç, sıvı-toz gübre ve tahsilat konuları başta olmak üzere 2016 yılı kooperatif faaliyetlerinin yanında 2017 yılı zirai ilaç ve sıvı toz gübre satış hedeflerinin belirlendiği toplantı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Gübretaş Genel Müdür Yardımcısı Tahir Okutan, Bölge Müdürü İlyas Kılıç, Bölge Müdür Yardımcıları Özkan İnci ve Mehmet Şeker, Gübretaş İzmir Bölge Müdürü Hasan Altas, Tarkim Pazarlama Müdürü Lokman Şimşek, Tarım Kredi Yem Kütahya Şube Müdürü Hüseyin Durmuş, Tarım Kredi Yem Dazkırı Şube Müdürü M. Fatih Adıgüzel, Kütahya Bölge Birliği’ne bağlı 152 kooperatifin müdürleri ve ziraat mühendisleriyle Gübretaş, Tarkim ve Tarım Kredi Yem saha personeli katıldı.

Kütahya Bölge Müdürü İlyas Kılıç toplantıda; Kütahya Bölge Birliği’nde göreve başladıktan sonra büyük önem verdikleri silajlık mısır üretimi, arpa ezmesi, mısır ve arpa fleksi gibi yemlik maddeler üzerinde devam eden çalışmalar hakkında son durumu kooperatif personelleriyle paylaştı.

Kütahya Bölge Birliği olarak sıvı-toz gübre ve zirai ilaç ürünleri satışı konusunda yörelerindeki potansiyeli yeterince kullanamadıklarını kaydeden Kılıç, bu toplantının, gerçekleştirilmesi gereken hedefleri, kooperatif personeli ve ziraat mühendisleri ile paylaşmak için düzenlendiğini söyledi.

2017 yılında sıvı-toz gübre ve zirai ilaç ürünleri satış rakamlarını daha da yükseğe taşımak için kooperatiflere ürün bazında hedef çalışması yaptıklarını, hedef belirlerken tüm kooperatif personeline özellikle de ziraat mühendislerine çok güvendiklerini belirtti

Gübretaş’ın; zaman içinde önemli bir gelişme kaydettiğini, ürettikleri yeni ürünlerle, her zaman ülkemiz tarımının içinde olduğunu ifade eden Gübretaş Genel Müdür Yardımcısı Tahir Okutan ise, Tarım Kredi Kooperatiflerinin de üreticilerin her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla daima destek verdiğini, 2016 yılının gübre sektörü açısından fiyat dalgalanmaları neticesinde sıkıntılı bir yıl olduğunu belirtti. Uzun süre görev yaptığı Kütahya Bölge Birliği personeli ile bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunun altını çizen Okutan, 2017 yılında Kütahya Bölge Birliğine Gübretaş olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

İki bölüm halinde gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde Gübretaş, Tarkim ve Tarım Kredi Yem personelince sunumlar yapılırken, ikinci bölümde ise tüm kooperatiflere tek tek söz hakkı verildi ve 2017 yılı hedefleri için kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildi.

Korhan ÖZDEMİR / KÜTAHYA