Yazdır

GÜBRETAŞ’tan Nitratlı Gübre Yerine Nitropower 33

0kapakAnkara Bölge Birliğine bağlı Elmadağ Tarım Kredi Kooperatifi çiftçilerine yönelik, Gübretaş’ın yeni ürünü Nitropower 33 hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, Gübretaş yetkilileri tarafından yapılan sunumda; terör olayları nedeniyle satışı yasaklanan nitratlı gübrelere alternatif olarak GÜBRETAŞ tarafından piyasaya sürülen Nitropower 33 gübresi hakkında bilgi verildi. Nitropower 33’ün içeriğinde amonyum azotu, üre azotu ayrıca kükürt de bulunduğu belirtilerek, gübre kullanımı miktarları ile gübre atım teknikleri konusunda teknik bilgilendirme yapıldı.

Bölge Müdürü Veli Altunkaş toplantıda yaptığı konuşmada: “Ürün miktarı kadar, ürün kalitesi de çiftçimizin gelirini etkilemektedir. Uygun zamanda uygun miktarda, toprak analizine dayalı gübreleme ile üretici gelirlerimizi önemli miktarda arttırabiliriz. Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakimiz GÜBRETAŞ ile sizlere her türlü teknik desteği vermeye hazırız” dedi.

Toplantıya; Gübretaş Ankara Bölge Müdürü Fuat Kalkan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli, Kırıkkale Üniversitesi Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Taşkın Erol ve bölge çiftçileri katıldı.

İbrahim ÖZDEMİR / ANKARA